ČR / Jihomoravský kraj / Hodonín / Strážnice /

Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně: Ministerstvo kultury ČR
Zřizovatel název:
Expozice: Lidový oděv na Moravě Hudební nástroje v lidové kultuře Výstava: Cyril Mandel 1873–1907 Tichá řeč malířovy palety Klasický prohlídkový okruh: Historická knihovna – novorenesanční interiér, obrazy majitelů zámku, výstava zbraní, zámecká kaple.
Obory: Dokumentace vědy, techniky a práce – obecně, osobnosti, Hudba – dějiny, hudební nástroje, osobnosti, Knihovny, knižní kultura
Otevřeno: sezónně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
V.–VI., IX.–X.Út–Pá9–16
V.–VI., IX.–X.So–Ne9–17
VII.–VIII.Út–Ne9–17
Vstupné základní: 90 Kč
Vstupné snížené: 50 Kč
Vstupné speciální: 90 Kč / 50 Kč speciální prohlídky ve výstavách (pouze pro skupiny předem objednané max. 20 osob); 1.800 Kč Speciální prohlídka s možností fotografování svatby max. 20 osob, 45 min (po předchozím nahlášení)
Vstupné volné: děti do 15 let v doprovodu dospělé osoby (max. 3 děti) držitelé průkazů, TP, ZTP, ZTP/P, FOD, AMG, Rady galerií ČR, ICOM, ICOMOS, Zväzu múzeí na Slovensku, Rady galerií Slovenska, držitelé průkazu Český svaz muzeí v přírodě, Muzejní společnost Uherské Hradiště, držitelé karty TOP cíle Jižní Moravy, držitelé průkazu Ministerstva kultury (zaměstnanec MK nebo PO + 3 osoby), novináři předem ohlášení v sekretariátu ředitele
Poplatky: cizojazyčný výklad od 20 osob – příplatek 350 Kč za skupinu
Pouze s průvodcem: ano
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce: Angličtina, němčina – pouze na objednávku, lze zapůjčit tištěného průvodce
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva: 60 min. před uzavřením
Doba prohlídky: 60 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: 2
Počet návštěvníků pro vstup: 2
Suvenýry: ano
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ne
WC: ano
Služby:
Umístění: Budova se nachází v rozsáhlém lesoparku při silnici na Bzenec.
Budova: Současná podoba zámku je výsledkem rozsáhlé přestavby staršího objektu v 2. pol. 19. století, po níž získala novorenesanční podobu.
Památkově chráněná budova: Kulturní památka.
Rok založení: 1956
Charakter muzea:
Specializace: Národní koordinátor koncepce účinnější péče o tradiční lidovou kulturu.
Specifická sbírka: Hudební nástroje v lidové kultuře
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 2021
Poslední změny z roku: 2021
Katalog k expozici? ano
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Tradiční lidová kultura, hudební nástroje, výtvarné umění, historie.
Tip pro návštěvníky: Historická knihovna a kaple – interiér a novorenesanční mobiliář.
Zajímavost: V rámci MFF Strážnice probíhají na zámku pořady zaměřené na komorní a autentickou hudbu.
Periodika: Národopisná revue – 4x ročně.
Online katalog sbírky:
Název: Národní ústav lidové kultury
Zaměření: odborná činnost NÚLK, národopis, regionální literatura
Adresa: Zámek č. 672
Město: Strážnice
PSČ: 696 62
Telefon: +420 518 306 637, +420 518 306 611
E-mail: anna.grombirova@nulk.cz
Web: http://www.nulk.cz
Sigla:
Evidenční číslo knihovny na MK ČR:
Počet svazků:
Speciální sbírky:

Otevírací doba knihovny

MěsíceDnyHodiny
7.30–15

Kontakty knihovny

Vedoucí knihovny: Anna Grombířová

Telefon: +420 518 306 637, +420 518 306 611
E-mail: anna.grombirova@nulk.cz
Adresa:Zámek 672, Strážnice 696 62
Poslední změna: 1.3.2024 14:21

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.