ČR / Olomoucký kraj / Prostějov / Prostějov /

Muzeum a galerie v Prostějově, příspěvková organizace

nám. T. G. Masaryka 2, Prostějov, 796 01
Telefon: +420 582 342 286, +420 582 330 991, +420 582 344 990
E-mail: muzeumpv@muzeumpv.cz
Poslední aktualizace: 2012
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název: Olomoucký kraj
Expozice: Pravěk Prostějovska - Historické hodiny - Jiří Wolker, život a dílo - Geologie a paleontologie Prostějovska - Haná Jana Zbořila, sběratele a učitele - V bezpečí pevných zdí - jistota právo, bohatství - Prostějovsko za časů poddanství od poloviny 14. do poloviny 19. století.
Obory: Geologie a mineralogie, drahé kameny, Historie, regionální historie, osobnosti, Hodiny, Literatura – dějiny, osobnosti, Paleontologie, Pravěk, Vlastivěda regionu

ředitel: Mgr. Miroslav Chytil, Ph.D.

E-mail: mchytil@muzeumpv.cz
Otevřeno: celoročně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
I.–XII.Út–Ne9.30–12, 13–17
Vstupné základní: 40,- Kč
Vstupné snížené: 20,- Kč
Vstupné speciální: společné vstupné (hlavní budova, Špalíček) plné 60,- Kč, snížené 30,- Kč
Vstupné volné: děti do dosažení 6 let, držitelé průkazek AMG ČR, ICOMOS, NPÚ, Sväz muzeí na Slovensku, Olomouc region card
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva: 16.30
Doba prohlídky: 60 min.
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ano
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ano
WC: ano
Služby: Přijímáme poukázky SODEXHO, Flexi Pass, Relax Pass, Fokus Pass, Dárkový Pass
Umístění: Na hlavním náměstí T. G. Masaryka.
Budova: Renesanční budova, původně radnice.
Památkově chráněná budova: ano
Rok založení: 1894
Charakter muzea:
Specializace: Vlastivěda a příroda prostějovského okresu. Pozůstalost Jiřího Wolkera a Petra Bezruče.
Specifická sbírka: Pozůstalost J. Wolkera, pozůstalost P. Bezruče, archeologická sbírka A. Gottwalda, národopisná sbírka E. X. Behálkové a Jana Zbořila.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 2000,2004,2008
Poslední změny z roku:
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Výtvarné, archeologické, historické, geologické, přírodovědné, vlastivědné.
Tip pro návštěvníky:
Zajímavost:
Periodika: Zpravodaj Muzea Prostějovska v Prostějově, Přírodovědné studie Muzea Prostějovska.
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 8.6.2015 12:58

Na Adresář muzeí a galerií České republiky – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií ČR (AMG) ve smyslu autorského zákona. Údaje o jednotlivých institucích v Adresáři jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování a zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů v Adresáři odpovídají sama muzea a galerie. Údaje jsou pravidelně aktualizovány na základě zaslaných podkladů od jednotlivých institucí.