7.5.2009

Poetické múzy zaplnily setmělé muzeum

Muzeum Boskovicka

Dne 24.5.2008 proběhla v expozicích Muzea Boskovicka a v židovském městě Boskovice Muzejní noc. Na 250 návštěvníků využilo možnosti prohlídky stálých expozic muzea s výkladem. Program muzejní noci byl zpestřen řetězovou prohlídkou židovským městem a koncertem hudebního sdružení Avonotaj.  Pozornosti a zájmu dětských návštěvníků se těšila prohlídka expozic historicích zemědělských strojů s programem pro děti s názvem Stětla svítí, blinkly blikají. Muzejní noc se uskutečnila v rámci Festivalu muzejních nocí, do kterého jsou zapojena muzea a galerie z celé České republiky. Muzejní noc připravilo Muzeum Boskovicka ve spolupráci se Základní uměleckou školou Boskovice a Základní uměleckou školou Velké Opatovice.

Národní technické muzeum Praha, 14. června 2008

Uměleckoprůmyslové museum v Praze