10.6.2010

Pražská muzejní noc v Uměleckoprůmyslovém museu

12. června 2010

Informace o programu Pražské muzejní noci 2010 v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze:

Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Uměleckoprůmyslové museum v Praze připravilo v rámci Pražské muzejní noci bohatý doprovodný program. Návštěvníci mohou zdarma navštívit Hlavní budovu muzea i Galerii Josefa Sudka. Letošní noc je inspirována prvními virtuálními edukačními projekty UPM: Cestou buvola kolem UPM a Česku a fotoalbem Mapa výskytu hraček Libuše Niklové v českých a moravských domácnostech. Maskotem noci bude Buvol Červený.  Po celou dobu konání Pražské muzejní noci budou probíhat v zahradě koncerty hudebních skupin 2+2 Sax Quartet, Mimosy a Eichler Acoustic Duet.

Více o Cestě Buvola kolem UPM a Česku na http://www.facebook.com/pages/Praha-Czech-Republic/Cesta-Buvola-kolem-Ceska/342625479048?ref=mf

Hlavní budova UPM

17. listopadu 2, Praha 1
otevřeno: 19.00—01

Stálá expozice

Příběhy materiálů
sál skla a keramiky Umění ohně
sál užité grafiky a fotografie Tisk a obraz
sál kovů a jiných materiálů Klenotnice
sál textilu a módy Příběh vlákna
sál hodin a hodinek Stroje času

+ odborná informační služba v jednotlivých sálech

Cesta Buvola kolem UPM a Česka
Projekce fotoalb Mapa výskytu hraček Libuše Niklové v českých a moravských
domácnostech, Cesta Buvola kolem Česka a výtvarné dílny Jedním
dechem k výstavě 200 dm3 dechu / Hračky Libuše Niklové.

Zahrada
Ozvěny 17. letní keramické plastiky
Instalace vybraných objektů z výstavy Letní keramická plastika v Roztokách u Prahy 2009.

Živá hudba
Koncerty hudebních skupin 2+2 Sax Quartet a Eichler Acoustic Duet po celou dobu konání muzejní noci.

Galerie Josefa Sudka

Úvoz 24, Praha 1
otevřeno: 19.00—24.00

Výstava
Jan Rothmayer: Fotografie

K okruhu nejbližších přátel Josefa Sudka patřil architekt Otto Rothmayer, jehož syn Jan Rothmayer (1932 Praha—2010 Praha) byl v 50. letech Sudkovým asistentem a žákem. Většina jeho fotografických prací vznikla v zahradě pražské vily, ale i v parcích Pražského hradu a zámku Veltrusy. Jan Rothmayer byl jeden z prvních českých fotografů, které Sudek uhranul nejen svou poetikou, ale i využitím techniky fotografického kontaktu. Výstava je připomínkou magické atmosféry vily a zahrady Rothmayerovy rodiny, ale i výjimečných přátelství.

Kontakt:
Jana Ulipová