12.3.2015

Městské muzeum Česká Třebová představuje publikace vydané v roce 2014

První publikací je kniha s titulem Bohuslav Martinů a Stanislav Novák ve vzpomínkách Ely Švabinské

Text knihy vychází z dochovaného rukopisu Ely Švabinské a ze strojopisu, který pořídil neznámý autor ve spolupráci s Elou. Jedná se o vzpomínky na oba slavné hudebníky, s nimiž se Ela několikrát setkala. Dále je v publikaci obsažen i dopis Bohuslava Martinů adresovaný Elině sestřenici Boženě Dapeciové, kde skladatel vzpomíná na svou návštěvu v Kozlově.

Druhou vydanou publikací je sborník Osídlování Českotřebovska a počátky města Česká Třebová

Sborník přináší původní příspěvky historiků profesora Petra Charváta, profesora Františka Musila a archeoložky doktorky Martiny Bekové. Pojednávají o podobě a historických souvislostech usazování raně středověkého obyvatelstva na území dnešní České Třebové.

Publikace lze objednat na dobírku na adrese Městského muzea Česká Třebová nebo zakoupit ve výstavní budově muzea, více informaci na: www.mmct.cz