19. 4. 2012

Nové číslo časopisu Hlučínsko

Právě vyšlo nové číslo vlastivědného časopisu Hlučínsko (číslo 1, ročník 2, 2012), věnovaný pro tento rok tématu „Práce“. Časopis vydává Muzeum Hlučínska ve spolupráci se Společností přátel Muzea Hlučínska.

Dočíst v něm můžete o práci či počátcích dobývání kamenného uhlí na Hlučínsku, o historii továrny Holuscha a spol. (Dolní Benešov) či továrny na zpracování lnu (Chuchelná). Z osobností si připomeneme 120. výročí narození Ludmily Hořké či 300. výročí narození krále Fridricha II. Velikého. Představí se vám také městský obvod Petřkovice. Seznámit se můžete s historií farnosti v Bolaticích či Okresního archivu v Hlučíně a naleznete zde rovněž další články týkající se oblasti Hlučínska.
Celý obsah čísla naleznete na oficiálních stránkách Společnosti přátel Muzea Hlučínska.

Časopis je k dostání v ceně 35 Kč na Informačním centru v Muzeu Hlučínska a bude postupně distribuován na další místa na Hlučínsku a v Opavě.