27. 4. 2012

Děčínské vlastivědné zprávy 2/2011

Obsah právě vydaného čísla Děčínských vlastivědných zpráv č. 2/2011:
článek Kláry Mágrové o obnově drobných sakrálních památek v Českém Švýcarsku, článek Václava Zemana o evangelických farářích v době předbělohorské, vzpomínka Jakuba Hlouška na dům čp. 176 v Brtníkách, montanisty zaujme článek "Červená jáma v Huntířově u Děčína" od známého badatele Mirka Veselého, Milan Rosenkranc přidal Příspěvek k poznání osudů příslušníků čsl. jednotek RAF, o skalním výklenku u Lísky píše Jaroslav Valečka a Karel Stein uzavírá toto číslo DVZ příspěvkem o zachráněných památkách "Panna Maria Immaculata z Bynovce." Úplný zavěr je věnován bibliografickým zprávám a redakčnímu sítu.
K dostání i se staršími čísly v Muzeu Varnsdorf za 50,-Kč.

Zároveň je v muzeu k dispozici nová kniha Natálie Belisové OSUD MÁ JMÉNO DOLSKÝ MLÝN. Cena 399,-Kč + poštovné pro vzdálenější zájemce.