21.2.2024

Středočeský kraj vyhlašuje výběrové řízení na pozici „ředitel/ředitelka Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně"

Termín přihlášek je do 29. března 2023

Platové zařazení:

Datum nástupu: po ukončení výběrového řízení

Charakteristika vykonávané práce:
Organizace a řízení Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně, příspěvkové organizace (dále jen „muzeum“), plnění povinností vyplývajících ze zákoníku práce, zodpovědnost za správu a hospodaření se svěřeným majetkem, komunikace se zřizovatelem, zajišťování činností dle zřizovací listiny, iniciativní přístup k dalšímu rozvoji muzea.

Předpoklady pro výkon funkce:

Výhodou je:

Uchazeč si vyhotoví přihlášku, která obsahuje tyto náležitosti:

jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu (číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana), datum a podpis. Prosíme též kontaktní adresu, pokud je odlišná od místa trvalého bydliště, telefonické spojení, e-mail.
Uchazeč v přihlášce uvede souhlas se zveřejněním koncepce.

Formulář přihlášky naleznete na www.kr-stredocesky.cz, úřední deska, volná pracovní místa. Volná pracovní místa | Informační systém krajského úřadu (kr-stredocesky.cz), rubrika kariéra.

K přihlášce přiloží uchazeč tyto doklady:

výstavní: návrhy na uskutečnění krátkodobých výstav v letech 2025–2027,
prezentační: v meřítku lokálním (Kladensko, Slánsko), národním, mezinárodním, a to tak, že budou navrženy konkrétní možnosti prezentace s předpokládanou finanční náročností a pojmenovány očekávané dopady prezentace,
vzdělávací: návrhy odborných i popularizačních projektů pro širokou veřejnost v různých věkových kategorií,
sbírkotvorné: návrhy na rozšiřování kolekce sbírkových předmětů spravovaných muzeem,
společensko-organizační: návrhy na propojení činností, míst a institucí s obdobným zaměřením jako má muzeum,
personální: návrhy na změnu skladby zaměstnanců/doplnění specifických znalostí stávajících zaměstnanců s ohledem na spravované kulturní dědictví (objekty, sbírkové předměty, odborná knihovna)
finanční: výhled krátkodobý 2025, střednědobý 2026–2028, výhled dlouhodobý 2025–2034

Koncepci prosíme zpracovat v rozsahu minimálně 3 strany formátu A4, maximálně 7 stran formátu A4.
Obhajoba rozvojové koncepce bude probíhat při osobním pohovoru.

Přihlášky s požadovanými doklady je nutno doručit v zalepené obálce do 29. 3. 2024 do 13:00 hodin do podatelny na adresu: Krajský úřad Středočeského kraje, Zborovská 11, 150 21 Praha 5, v případě odeslání poštovní službou je pro zařazení do hodnocení rozhodující datum podacího razítka 29. 3. 2024.

Obálku označte slovy „VŘ – ředitel/ka Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně, p. o.“

Další informace Vám poskytne Mgr. Kateřina Pešatová, vedoucí Odboru kultury a památkové péče, tel.: +420 257 280 872, e-mail: pesatova@kr-s.cz

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo prodloužit nebo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu či nevybrat žádného uchazeče.