Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
21.9.2018

26. výroční konference NEMO / NEMO’s 26th Annual Conference

15.–18. listopadu 2018, Valletta, Malta

26. výroční konference NEMO na téma „Pohledy zvenčí. Mezioborové přesahy muzejnictví“

Spojte se s muzei v celé Evropě v rámci 26. výroční konference Evropské sítě muzejních organizací NEMO.

Od 15. do 18. listopadu 2018 se ve Vallettě na Maltě sejdou muzejní profesionálové, aby zde projednali v reakci na současný sociální a ekonomický vývoj naší společnosti proměny poslání muzeí. Klíčovou roli, kterou muzea hrají v oblasti kulturního dědictví, odráží také letos vyhlášený Evropský rok kulturního dědictví, jehož témata budou rezonovat v rámci jednotlivých příspěvků konference.

Více informací naleznete na http://www.ne-mo.org/ac18

Zaregistrujte se prostřednictvím online formuláře na adrese: bit.ly/RegistrationNEMO18

Connect with museums all over Europe at NEMO’s 26th Annual Conference. From 15–18 November 2018, NEMO will gather museum and culture professionals in Valletta, Malta, to explore the crossover impact of museums.

Museums and their missions, responsibilities, and modes of engagement within their communities are in a constant process of transformation in response to social and economic development at local, national, and global levels. Inviting dialogue and cooperating with different sectors and getting out of their box helps museums to create new value, not only for themselves, but also for other sectors. The crucial role that museums play in a healthy and cohesive society is also reflected in the European Year of Cultural Heritage 2018. Building a better future in Europe relies on engagement with our cultural heritage. The opportunities for influence museums have in this pursuit and the EYCH 2018 itself will act as central themes of the conference.

Join us when we examine these topics and best practices together with museum experts from all over Europe.

Members of NEMO member organisations receive a 20% discount on the conference fee!

Find more information about NEMO’s 26th Annual conference here.

Register via bit.ly/RegistrationNEMO18

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás