Asociace muzeí a galerií v České republice

Asociace muzeí a galerií ČR
3.5.2016

Slavnostní ceremoniál XIV. ročník Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2015

 

 

Slavnostní ceremoniál XIV. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2015 proběhne ve středu 18. května 2016 od 16.30 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

Národní soutěž muzeí Gloria musaealis vstoupila v roce 2015 do XIV. ročníku, do kterého se přihlásilo celkem 72 muzeí a galerií z celé republiky s 80 soutěžními projekty.

Soutěž je vyhlašována ve třech hlavních kategoriích – Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku a Muzejní počin roku.

V rámci soutěže může jeden z projektů získat Cenu Českého výboru ICOM – ta je udělovaná projektům, které významně přispěly k mezinárodní spolupráci, rozvoji edukační činnosti muzeí či zpřístupnění kulturního dědictví handicapovaným občanům.

Čestný výbor soutěže také navrhl vyhlašovatelům udělení zvláštní ceny jednomu z projektů.

Od roku 2015 mají navíc muzejní instituce možnost získat ocenění od svých návštěvníků, kteří se do hodnocení muzeí a galerií mohou zapojit prostřednictvím soutěže Muzeum roku na portálu do-muzea.cz.

Během slavnostního ceremoniálu budou vyhlášeny výsledky prvního ročníku návštěvnické soutěže – bude odhaleno pořadí institucí na prvních třech místech a z návštěvníků, kteří se aktivně zapojili do hodnocení muzeí a galerií prostřednictvím portálu, budou vylosováni tři výherci, jež obdrží hodnotné ceny.

Výroční zpráva – katalog, který zahrnuje všechny projekty přihlášené do soutěže, bude dostupná od 19. května 2016 na sekretariátu soutěže a získají ji také účastníci slavnostního vyhlášení.
 

Moderátorské role se zhostí vážený člen čestného výboru soutěže a moderátor Českého rozhlasu Dvojka Václav Žmolík.

Během vyhlášení se dále můžete těšit na vystoupení zpěváků Viktora Dyka a Terezy Hálové, zážitek z ceremoniálu také umocní vystoupení slavného orchestru Big Band Gustava Broma v čele s Vladimírem Valovičem a pohybové představení souboru hudebního divadla RockOpera.

Spoty k nominovaným projektům namluví opět herec Jan Kačer.


Plakát
(4,5 MB)


Vyhlašovatelé soutěže:

Ministerstvo kultury ČR
Asociace muzeí a galerií ČR, z. s.
a nově také Český výbor ICOM

Partnery slavnostního vyhlášení XIV. ročníku:
Český rozhlas
CzechTourism
Magistrát hlavního města Prahy
Obecní dům, a. s.

Mediální partner akce:
PROPAMÁTKY

Patroni slavnostního ceremoniálu XIV. ročníku:
Národní technické muzeum
Technické muzeum v Brně


Tiskové zprávy:

Tisková zpráva Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2015 (109 kB)
Tisková zpráva Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2015 – shrnutí (110 kB)
Tisková zpráva Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2015 – nominace (109 kB)
Tisková zpráva I. ročníku soutěže Muzeum roku (109 kB)

Zpět

nahoru

Jak se přihlásit do AMG?

Chtěli byste se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky? Potřebujete získat informace o formě členství, práv a povinností člena AMG, výši členských příspěvků a dalších užitečných informacích, navštivte naše webové stránky nebo nás kontaktujte.

Více o přihlášení Kontaktujte nás