Přihlášení k odběru novinek

Dostupná fóra

Asociace muzeí a galerií ČR
Jindřišská 901/5, II. schodiště
110 00 Praha 1 -- Nové město
tel.: +420 224 210 037--9
fax: +420 224 210 047
e-mail: amg@cz-museums.cz
Czech Association of Museums and Galleries

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR
  • Mezinárodní muzeologická konference Muzeum a změna / The Museum and Change
  • Festival muzejních nocí
  • Národní soutěž muzeí Gloria musaealis
  • X. Sněm Asociace muzeí a galerií ČR v Opavě
  • Dění v oboru muzejnictví
  • Adresář muzeí a galerií ČR
  • Kalendárium akcí pořádaných muzei a galeriemi v ČR
  • Věstník Asociace muzeí a galerií České republiky

 

Asociace muzeí a galerií České republiky

AMG se představuje

Vše o Asociaci muzeí a galerií České republiky

Asociace muzeí a galerií České republiky (AMG) je nevládním neziskovým sdružením - dobrovolným profesním svazem muzejních institucí a osob činných v oboru. AMG má 284 řádných členů (přibližně 55% muzejních institucí v České republice a zároveň 85% těch největších z nich), a 95 členů čestných a individuálních.
více informací ...

Navštivte muzea a galerie - Adresář muzeí a galerií České republiky

Navštivte muzea a galerie

Adresář muzeí a galerií České republiky

Kolik muzeí působí v České republice? Jaké mají expozice a obor své činnosti? Kde najdu adresu nebo mapu, která mě k nim dovede? Jaké je vstupné? Kdy mají otevřeno? Pokud si kladete podobné otázky při plánování výletu do muzea, nabízíme Vám jednoduché řešení – Adresář muzeí a galerií ČR. Obsahuje více než 2 000 záznamů o českých muzeích a galeriích, od nejmenších po ta největší u nás, od soukromých po národní instituce. Jednoduché vyhledávání je založeno na geografickém členění nebo oboru. Vejděte a budete překvapeni, kolik možností se před Vámi otevře!
více informací ...

Kalendárium akcí muzeí a galerií České republiky

Kalendárium akcí

Soupis akcí pořádaných muzei a galeriemi v České republice

Kalendárium akcí AMG – to je průběžně aktualizovaný přehled událostí, pořádaných muzei a galeriemi v celé České republice. Naleznete zde rozmanitou nabídku akcí – přednášky, konference, semináře, exkurze, komentované prohlídky, ale i kurzy, workshopy a další aktivity zaměřené na širokou či odbornou veřejnost. Díky jednoduchému vyhledávání podle místa, data konání nebo druhu události, najdete přesně to, co hledáte. Zároveň je možné se přes vybranou kulturní událost v Kalendáriu přenést do Adresáře muzeí a galerií ČR a o instituci, pořádající tuto akci, načerpat všechny potřebné informace pro Vaši návštěvu.
více informací ...

Dění v oboru muzejnictví

Dění v oboru

Obor muzejnictví se představuje

Webové stránky Dění v oboru jsou určeny odborné veřejnosti z řad muzejních pracovníků, ale i dalších paměťových institucí, a obsahují mnohé užitečné informace, které ocení také návštěvníci muzeí. Pokud hledáte informace týkající se oboru muzejnictví, naleznete je právě zde. Jsou tu shromážděny právní předpisy týkající se muzejní profese, kontakty na české i zahraniční organizace spojené s muzejním oborem nebo seznam specializovaných metodických center Ministerstva kultury ČR. Muzejní aktuality informují o vypsaných výběrových řízeních, nabídce výstav a stáží, publikacích vydávaných muzejními institucemi a o mnohých dalších novinkách.
více informací ...