Asociace muzeí a galerií v České republice

Asociace muzeí a galerií ČR
6.6.2017

15 let Národní soutěže muzeí Gloria musaealis

OD ROKU 2002

Jak šel čas se soutěží?


15 let udílení Cen Gloria musaealis (videospot):


Národní soutěž muzeí Gloria musaealis vstoupila v roce 2016 do jubilejního XV. ročníku, do kterého se přihlásilo celkem 51 muzeí a galerií z celé České republiky s 81 soutěžními projekty.

Soutěž je vyhlašována ve třech hlavních kategoriích – Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku a Muzejní počin roku. V rámci soutěže může jeden z projektů získat také Cenu Českého výboru ICOM – ta je udělovaná projektům, které významně přispěly k mezinárodní spolupráci, rozvoji edukační činnosti muzeí či zpřístupnění kulturního dědictví handicapovaným občanům.

Soutěži propůjčuje své jméno řada významných českých osobností veřejného života a kultury, ti tvoří čestný výbor soutěže, který může vyhlašovatelům navrhnout udělení zvláštní ceny jednomu z projektů.

Od roku 2015 mají navíc muzejní instituce možnost získat ocenění od svých návštěvníků, kteří se do hodnocení muzeí a galerií mohou zapojit prostřednictvím soutěže Muzeum roku na portálu do-muzea.cz.
 

Přehled všech oceněných institucí v letech 2002–2016, řazeno dle místa instituce (181 kB)

Výsledky za 15 let GM (205 kB)


Zpět

nahoru

Jak se přihlásit do AMG?

Chtěli byste se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky? Potřebujete získat informace o formě členství, práv a povinností člena AMG, výši členských příspěvků a dalších užitečných informacích, navštivte naše webové stránky nebo nás kontaktujte.

Více o přihlášení Kontaktujte nás