28.6.2013

Škola muzejní propedeutiky ve školním roce 2013–2014

Přihlášky do kurzů přijímáme do 31. srpna 2013

Ve školním roce 2013–2014 bude otevřen další ročník Školy muzejní propedeutiky.
Nabízíme dva vzdělávací kurzy, které jsou určeny pracovníkům muzeí a galerií, zaměstnancům státní správy i soukromým zájemcům, kteří spravují sbírky. Oba kurzy kladou důraz na využití nabytých poznatků v praxi.

V základním kurzu získá student vědomosti o muzejní praxi, související legislativě a o práci se sbírkami.
Ve školním roce 2013–2014 bude otevřen již XII. běh základního kurzu.
Informace o základním kurzu naleznete zde: http://www.cz-museums.cz/web/amg/muzejni-propedeutika/zakladni-kurs.

Nástavbový kurz Muzejní výstavnictví je učen absolventům základního kurzu a rozšiřuje poznatky o vystavování sbírek a o problematice jejich prezentace pro veřejnost.
Ve školním roce 2013–2014 by měl být otevřen V. běh nástavbového kurzu.
Informace o kurzu naleznete zde: http://www.cz-museums.cz/web/amg/muzejni-propedeutika/nastavbovy-kurs.

Přihlášky do Školy muzejní propedeutiky přijímá sekretariát AMG do 31. srpna 2013. Zaslání Vaší přihlášky ale neodkládejte, o přijetí do kurzu rozhoduje pořadí přijatých přihlášek.

Kontaktní osobou pro pořádání kurzů a organizační zajištění Školy muzejní propedeutiky je BcA. Jana Slezáková, e-mail: slezakova@cz-museums.cz.

Informace o základním kurzu Dokument Word (55 kB)

Informace o nástavbovém kurzu Dokument Word (51 kB)

Přihláška_základní kurz Dokument Word (35 kB)

Přihláška_nástavbový kurz Dokument Word (34 kB)

17. května až 15. června 2024

Muzea pro vzdělávání a výzkum

Školení je zdarma a probíhá v Praze a v Brně

Vyjádření podpory slovenským kulturním institucím

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!