Asociace muzeí a galerií ČR - Adresář muzeí a galerií České republiky

Navštivte muzea a galerie

Adresář muzeí a galerií ČR

Kolik muzeí působí v České republice? Kolik se jich nachází v mém okolí? Jaké mají stálé expozice a hlavní obor své činnosti? Jak se tam dostanu, kde najdu jejich adresu nebo mapu, která mě k nim dovede? Kolik zaplatím za vstupné? Kdy mají otevřeno?

Pokud si kladete podobné otázky při plánování výletu do muzea či galerie, nabízíme Vám jednoduché řešení – Adresář muzeí a galerií ČR. Obsahuje více než 2000 záznamů o českých muzejních institucích, od nejmenších až po ty největší u nás, od soukromých po národní instituce. Jednoduché vyhledávání je založeno na geografickém členění, nebo je možné využít obecné vyhledávání podle klíčových slov na principu Google. Vejděte a možná budete sami překvapeni, kolik možností se před Vámi otevře!

Můžete také vyhledávat podle oborů

Na Adresář muzeí a galerií České republiky – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG), ve smyslu autorského zákona. Údaje o jednotlivých institucích v Adresáři jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování a zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů v Adresáři odpovídají samy muzea a galerie. Údaje jsou pravidelně aktualizovány na základě zaslaných podkladů od jednotlivých institucí.

nahoru

Jak aktualizovat Adresář muzeí a galerií ČR?

Adresář je každoročně aktualizovaný seznam muzeí a galerií v České republice. Pokud máte zájem do tohoto seznamu zařadit také Vaše muzeum / galerii, neváhejte nás kontaktovat. Poradíme Vám, jak na to, i s vyplněním dotazníku.

Více o aktualizaci Kontaktujte nás