Asociace muzeí a galerií ČR -  Muzea a 20. století

Kampaň Muzea a 20. století

„Snění o Evropě: Evropské horizonty českých dějin“

Od roku 2005 vyhlašuje Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., celoroční mediální kampaň s názvem Muzea a 20. století, která je zaměřena na akce v oblasti muzejní prezentace se speciálně zvýrazněným tématem z historie 20. století. Podstatou projektu je vzájemné provázání aktivit, jež k dané příležitosti muzejní instituce pořádají a posílení jejich sbírkotvorné činnosti v rámci dokumentace současnosti. Cílem kampaně je vytvořit referenční internetové stránky a upozornit na připravované akce zejména školy a sféru neziskových organizací, zabývajících se volnočasovými aktivitami dětí a mládeže. Projekt má také zdůraznit přínos muzeí k výuce novodobých dějin.

AMG vyhlásila pro rok 2024 v rámci cyklu Muzea a 20. století kampaň na téma „Snění o Evropě“ s podtitulem „Evropské horizonty českých dějin“.

Od muzeí, která se do kampaně přihlásí, předpokládáme vyplnění přihlášky a ochotu připojit aktuální grafický symbol kampaně k vlastním propagačním materiálům. Přihlášeným projektům se dostane náležité publicity a propagace na webu AMG, ve Věstníku AMG, v elektronickém Bulletinu AMG a Newsletteru AMG i v dalších materiálech, včetně tiskové zprávy, která bude poskytnuta všem tištěným i elektronickým médiím.

Přihlášky do kampaně a pozvánky na jednotlivé akce je možné zasílat během celého roku. Webové stránky jsou průběžně aktualizovány.


Těšíme se na spolupráci při realizaci kampaně Muzea a 20. století!

Kampaň Muzea a 20. století se koná s finanční podporou Ministerstva kultury.

 

Kampaň z cyklu Muzea a 20. století bude probíhat během celého roku 2024

Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.
Jindřišská 901/5, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 224 210 037
Mobil: +420 736 438 611
E-mail: amg@cz-museums.czkalendarium@cz-museums.cz 

nahoru

Jak se přihlásit do kampaně?

Chcete svoji instituci zapojit do celoroční informační kampaně Muzea a 20. století?
Připravujete zajímavý projekt zaměřený na významnou událost, jev či osobnost novodobé historie? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Více o přihlášení Kontaktujte nás