Asociace muzeí a galerií ČR - Kalendárium akcí

Kalendárium akcí

Soupis akcí pořádaných muzei a galeriemi v ČR

Kalendárium akcí AMG – to je průběžně aktualizovaný přehled událostí, pořádaných muzei a galeriemi v celé České republice. Naleznete zde rozmanitou nabídku akcí – přednášky, konference, semináře, exkurze, komentované prohlídky, ale i kurzy, workshopy a další aktivity zaměřené na širokou či odbornou veřejnost. Vkládají se pouze akce vzdělávacího a populárně-naučného charakteru, nikoli koncerty, divadelní představení, vánoční a velikonoční akce, jarmarky, atp. Výstavy jsou uveřejňovány ve Věstníku AMG a v Přehledu konaných výstav.

Díky jednoduchému vyhledávání podle místa, data konání nebo druhu události, najdete přesně to, co hledáte. Zároveň je možné se přes vybranou kulturní událost v Kalendáriu přenést do Adresáře muzeí a galerií ČR a o instituci, pořádající tuto akci, načerpat všechny potřebné informace pro Vaši návštěvu.

Datum konání seřadit↑ Akce seřadit Kategorie akce Místo seřadit
20. 9. 2018 – 21. 2. 2019 Praha 1848 →1918 – Vycházky Exkurze Praha 8
4. 10. 2018 – 30. 5. 2019 Mladý badatel Akce pro děti Louny
23. 10. 2018 – 3. 3. 2019 Výtvarná dílna k výstavě „Broučci architekta Zdeňka Podhůrského“ Workshopy Praha 9
28. 10. 2018 – 25. 2. 2019 Doprovodný program k výstavě „Teplice za 1. republiky“ Další akce Teplice
14. 11. 2018 – 3. 4. 2019 Přednáškový cyklus 2018–2019 „Od Tábora až na konec sveta“ Přednášky Soběslav
22. 11. 2018 – 14. 3. 2019 Ukryto v depozitáři: Programy pro seniory Přednášky Třebíč
24. 11. 2018 – 5. 4. 2019 Cestovatelské diashow Přednášky Mladá Boleslav
28. 11. 2018 – 31. 3. 2019 Interaktivní prohlídky výstavy „Transformace geometrie / Sbírka Siegfrieda Grauwinkela, Berlín a Miroslava Velfla, Praha“ pro všechny typy škol Akce pro školy Praha 1
11. 12. 2018 – 3. 4. 2019 Komentovaná prohlídka výstavy „Ze života porcelánového šálku“ Komentované prohlídky Františkovy Lázně
21. 12. 2018 – 30. 4. 2019 Edukační program k výstavě „Hokej: Budějický fenomén“ Komentované prohlídky České Budějovice
1. 1. 2019 – 31. 12. 2019 Lektorské programy pro školy Akce pro školy Soběslav
1. 1. 2019 – 31. 3. 2019 Komentovaná prohlídka expozice „Příběh Romů“ Komentované prohlídky Brno
1. 1. 2019 – 31. 12. 2019 Dlouhodobé edukační programy Akce pro školy České Budějovice
1. 1. 2019 – 31. 5. 2019 Hračky a hry v minulosti aneb Jak se tlučou špačci Akce pro školy Příbor
1. 1. 2019 – 31. 12. 2019 Lektorské programy pro školy Akce pro školy Tábor
2. 1. 2019 – 27. 2. 2019 Výukový program k výstavě „Pat a Mat“ Akce pro školy Dobrovice
10. 1. 2019 – 4. 4. 2019 XXXIX. přednáškový cyklus Jihomoravského muzea ve Znojmě – 2019 Přednášky Znojmo
14. 1. 2019 – 14. 10. 2019 Komentované prohlídky Novoměstské radnice Komentované prohlídky Praha 2
15. 1. 2019 – 26. 2. 2019 Přednáškový cyklus Správy národního parku Podyjí „Přírodou celého světa“ Přednášky Znojmo
18. 1. 2019 – 3. 3. 2019 Matěji, nezlob se aneb Doprovodný program výstavy „Matěj Warous a řemeslo perníkářské“ Akce pro školy Beroun
23. 1. 2019 – 28. 6. 2019 Neklidné hranice Akce pro školy Orlová
31. 1. 2019 – 27. 6. 2019 Komentované prohlídky (nejen) pro seniory s kurátory GASK Komentované prohlídky Kutná Hora
31. 1. 2019 – 18. 4. 2019 Přednášky 2019 Přednášky Jeseník
1. 2. 2019 – 30. 6. 2019 Exkurze do lihovaru Exkurze Dobrovice
2. 2. 2019 – 24. 2. 2019 Nepálské dny v Brně 2019 – Přednášky a workshopy Přednášky Brno
4. 2. 2019 – 15. 3. 2019 Mimořádné komentované prohlídky Komentované prohlídky Klatovy
7. 2. 2019 – 20. 6. 2019 Přednáškový cyklus: Střet a kolize. Duchovní, hmotná, názorová. Od nejstarších dob po středověk Přednášky Praha 1
10. 2. 2019 – 31. 3. 2019 Literární a tvůrčí dílna k výstavě „Slezsko v pohádkách a pověstech“ Workshopy Opava
10. 2. 2019 – 12. 5. 2019 Doprovodný program výstavy „Barbaři v pohybu“ Akce pro děti Litomyšl
13. 2. 2019 – 10. 4. 2019 Cyklus přednášek s dr. Věrou Smolovou Přednášky Příbram
13. 2. 2019 – 13. 3. 2019 Schichtovy kolonie na Střekově a jejich architekt Paul Brockardt Přednášky Ústí nad Labem
17. 2. 2019 Beseda s uměleckým kovářem Milanem Michnou Přednášky Hustopeče
17. 2. 2019 Objekty touhy Přednášky Rokycany
18. 2. 2019 – 13. 3. 2019 Velikonoční dávnohrádky aneb Jak to bylo u Kudrnů o postních nedělích? Akce pro školy Mělník
19. 2. 2019 Z vrcholů Pyrenejí Přednášky Turnov
19. 2. 2019 Komentovaná prohlídka výstavy „Pražské vzpomínky“ Komentované prohlídky Ústí nad Labem
19. 2. 2019 Vampyrismus ve Slezsku Přednášky Bílovec
20. 2. 2019 – 20. 11. 2019 Přednášky v Loutkovém sále MKS Přednášky Domažlice
20. 2. 2019 Schichtova epopej – Průvodce českou historií II. Přednášky Ústí nad Labem
21. 2. 2019 Kurz první pomoci pro řidiče Kurzy Ústí nad Orlicí
21. 2. 2019 Život netopýrů Přednášky Žatec
21. 2. 2019 Konstantin Jureček a Bulharsko Přednášky Praha 1
21. 2. 2019 Tři chlapi na cestách ... tentokrát po jižní Indii Přednášky Zbiroh
21. 2. 2019 Enjoy your pho!: Povídání a fotografie z cesty do Vietnamu Přednášky Vodňany
22. 2. 2019 Doprovodný program výstavy „Za orchidejemi Českého středohoří“ Komentované prohlídky Litoměřice
23. 2. 2019 Workshop s Lucií Crocro Workshopy Beroun
23. 2. 2019 – 23. 3. 2019 Kurz háčkování a pletení Workshopy Kyjov
25. 2. 2019 Ve jménu života Vašeho: Hořím! Další akce Šumperk
26. 2. 2019 – 28. 2. 2019 Hanin kufřík Akce pro školy Prostějov
26. 2. 2019 Co se píše v naší kostře Přednášky Vrchlabí
26. 2. 2019 Komentovaná prohlídka výstavy „Schichtova epopej“ Komentované prohlídky Ústí nad Labem
26. 2. 2019 Československo 1938–1948 Přednášky Beroun
26. 2. 2019 150. let od narození lounského rodáka Kamila Hilberta Přednášky Louny
26. 2. 2019 Klatovští dragouni v roce 1918 Přednášky Klatovy
26. 2. 2019 Vývoj pěstování jedlých a léčivých hub ve světě Přednášky Brno
26. 2. 2019 Z Kladenských lesů, vod a strání Semináře Kladno
26. 2. 2019 Mezigenerační centrum – Čtyři tisíciletí kultury na území Gruzie Přednášky Boskovice
27. 2. 2019 Slezské četnictvo v boji o státní hranice 1918–1920 Přednášky Opava
27. 2. 2019 Jak Tóra nahlíží na postižení Přednášky Praha 1
28. 2. 2019 Matriky, základní pramen pro genealogii I. Přednášky Mladá Boleslav
28. 2. 2019 Příroda Orlové – Známá i neznámá Akce pro školy Orlová
28. 2. 2019 Doba postní a Velikonoce v životě a tradici našich předků Přednášky Tábor
28. 2. 2019 39. plzeňské mezioborové sympozium s hlavním tématem „Zrození lidu v české kultuře 19. století“ Konference Plzeň
28. 2. 2019 Muzejní akademie – Antický starověk – Jednota v rozmanitosti Přednášky Jílové u Prahy
28. 2. 2019 Džungle velkoměsta Přednášky Kladno
28. 2. 2019 – 11. 4. 2019 Větrné mlýny v českých zemích Přednášky Boskovice
28. 2. 2019 Vzpomínky na práci ve Šroubárně Přednášky Žatec
28. 2. 2019 Na kole před nejvyšší sedla Gruzie Přednášky Fulnek
28. 2. 2019 Malé Sundy (Timor, Sumba, Flores, Komodo, Bali) Přednášky Brno
1. 3. 2019 Soví noc Komentované prohlídky Česká Lípa
1. 3. 2019 Národní Jednota Pošumavská Přednášky Horažďovice
1. 3. 2019 – 26. 5. 2019 Edukační program k výstavě „Jitex“ Akce pro školy Písek
2. 3. 2019 Kreativní dílna pro mládež a dospělé – Smaltování Workshopy Klatovy
2. 3. 2019 Daniel Vávra: Kingdom come – Jak vznikla legenda Přednášky Rokytnice v Orlických horách
4. 3. 2019 Řemeslo kovářské Přednášky Přeštice
5. 3. 2019 Václav IV. 1361–1419. Nešťastný syn velkého císaře Karla Přednášky Blovice
6. 3. 2019 Nedostižená spravedlnost: Selhání Kanady ve stíhání nacistických válečných zločinců Přednášky Praha 1
7. 3. 2019 Kurz první pomoci v domácnosti Kurzy Ústí nad Orlicí
7. 3. 2019 Putování po Benátkách Severu a Pobaltí Přednášky Vodňany
7. 3. 2019 – 8. 3. 2019 Dny elektronové mikroskopie Přednášky Brno
7. 3. 2019 Diskuze v Maislovce: Hnědý březen, Židé mezi Čechy a Němci Přednášky Praha 1
8. 3. 2019 Nové šaty pro novou ženu v nové republice Přednášky Klatovy
9. 3. 2019 Bižuterní kurz pro dospělé Kurzy Jablonec nad Nisou
9. 3. 2019 Sobotní výtvarné workshopy: Obraz a písmo Workshopy Praha 1
10. 3. 2019 Komentovaná prohlídka výstavy „Andrej Pešta: Mire sveti / Světy Andreje Pešty“ Komentované prohlídky Brno
10. 3. 2019 Lvíček Arje vás zve na oběd (židovská domácnost) Akce pro děti Praha 1
12. 3. 2019 Příběhy české egyptologie (100 let od zahájení výuky egyptologie na FF UK) Přednášky Vlašim
12. 3. 2019 Březen 1939 Přednášky Přeštice
12. 3. 2019 Podkrkonošské fosilie Přednášky Vrchlabí
13. 3. 2019 Pohansko u Břeclavi – Velkomoravské centrum na Dyji Přednášky Hustopeče
14. 3. 2019 Tranzitní ghetto Izbica v systému holocaustu Přednášky Praha 1
15. 3. 2019 František Moravec a československé vojenské zpravodajství před rokem 1948 Konference Čáslav
15. 3. 2019 Komentovaná prohlídka výstavy „Lucia Sekerková Bláhová: Ženy predávajúce nádej“ Komentované prohlídky Brno
16. 3. 2019 Falklandy – Země paradoxů Přednášky Jáchymov
17. 3. 2019 Už vím proč, dědo! – Od rouna k niti Akce pro děti Vysoké Mýto
19. 3. 2019 První pražská defenestrace a počátek husitské revoluce Přednášky Čáslav
19. 3. 2019 Komentovaná prohlídka výstavy „Dva v jednom: Design českého a slovenského skla“ Komentované prohlídky Jablonec nad Nisou
20. 3. 2019 Kurz tradičních technologií – Výroba a uložení potravin Přednášky Ústí nad Orlicí
20. 3. 2019 Sběratelství porcelánu Přednášky Františkovy Lázně
21. 3. 2019 Světový den loutkového divadla Workshopy Chrudim
21. 3. 2019 Kurz první pomoci – Život zachraňující úkony Kurzy Ústí nad Orlicí
21. 3. 2019 Den vody Akce pro školy Česká Lípa
21. 3. 2019 Levně po Brazílii Přednášky Vodňany
23. 3. 2019 Botanická exkurze do přírodní rezervace Loužek Exkurze Litoměřice
24. 3. 2019 Komentovaná prohlídka města Horažďovice Komentované prohlídky Horažďovice
26. 3. 2019 Rodina Haurowitzových a její letní sídlo v Roztokách nad Vltavou Přednášky Praha 1
26. 3. 2019 Neznámí hrdinové mluvili i německy Přednášky Vrchlabí
28. 3. 2019 Bolševický darebák či sionistický mecenáš? Přednášky Praha 1
28. 3. 2019 Kyjev a Černobyl Přednášky Vodňany
28. 3. 2019 Barokní kazatelé a obraz české krajiny Přednášky Kladno
28. 3. 2019 Německá okupace a život v protektorátu Přednášky Vysoké Mýto
29. 3. 2019 Dialogy s historií s krajinářskou architektkou Lucií Vogelovou Přednášky Klatovy
1. 4. 2019 – 17. 4. 2019 Velikonoce za starých časů Akce pro školy Příbor
9. 4. 2019 Jakub Jan Ryba, přeštický rodný dům a kořeny Přednášky Přeštice
9. 4. 2019 První pražská defenestrace (rok 1419) Přednášky Vlašim
10. 4. 2019 100 let gymnázia v Hustopečích Přednášky Hustopeče
10. 4. 2019 Porcelán v současné designové tvorbě Přednášky Františkovy Lázně
11. 4. 2019 – 12. 4. 2019 Komentované prohlídky ke Dni historických sídel Komentované prohlídky Kutná Hora
11. 4. 2019 Židovské tradice a zvyky Přednášky Prostějov
11. 4. 2019 Cesta k lidské i křesťanské zralosti v mediálním věku Přednášky Vodňany
13. 4. 2019 Život za oponou Akce pro děti Brno
13. 4. 2019 Už vím proč, dědo! – Výroba ošatek a drobných dekorací ze slámy, pletení pomlázek Akce pro děti Vysoké Mýto
16. 4. 2019 Zbraně a válečnictví v době bronzové Přednášky Blovice
16. 4. 2019 Velikonoce – (Ne?) Křesťanské svátky Přednášky Prostějov
16. 4. 2019 Velikonoční tvoření Akce pro školy Vrchlabí
18. 4. 2019 Komentované prohlídky expozic Komentované prohlídky Benešov
19. 4. 2019 Velkopáteční vycházka za poklady Znojemska Exkurze Znojmo
20. 4. 2019 Velikonoce na Sýpce Workshopy Rokytnice v Orlických horách
27. 4. 2019 Papírová sobota Akce pro děti Blovice
27. 4. 2019 Jesenický geologický okruh Exkurze Jeseník
1. 5. 2019 Komentovaná prohlídka výstavy „Zrození kovu. Příběh bronzu a železa“ Komentované prohlídky Blovice
4. 5. 2019 – 3. 12. 2019 Přednášky Přednášky Prachatice
5. 5. 2019 Vítání ptačího zpěvu Exkurze Česká Lípa
7. 5. 2019 Žabí noc Exkurze Česká Lípa
7. 5. 2019 Českoslovenští letci Plzeňského kraje v RAF Přednášky Přeštice
11. 5. 2019 Tvůrčí dílna Workshopy Rychnov nad Kněžnou
14. 5. 2019 Zemědělství v Protektorátu Čechy a Morava Přednášky Vlašim
16. 5. 2019 Expedice Monoxylon – Těsně před vyplutím Přednášky Rychnov nad Kněžnou
16. 5. 2019 – 17. 5. 2019 Odkaz Komenského v umění a v uměleckém vzdělávání Konference Praha 1
17. 5. 2019 Botanická exkurze na Bílé stráně u Pokratic Exkurze Litoměřice
18. 5. 2019 Den se starými technologiemi VIII Přednášky Příbor
23. 5. 2019 S Jiřím Grygarem o astronomii Přednášky Rychnov nad Kněžnou
25. 5. 2019 Bižuterní kurz pro dospělé Kurzy Jablonec nad Nisou
1. 6. 2019 – 30. 6. 2019 Řemesla pro základní školy Akce pro školy Kutná Hora
6. 6. 2019 Pohřební ritus doby bronzové Přednášky Blovice
8. 6. 2019 Botanická exkurze na Oltářík u Děkovky Exkurze Litoměřice
8. 6. 2019 Tvůrčí dílna Workshopy Rychnov nad Kněžnou
12. 6. 2019 – 15. 6. 2019 Řezbářské sympozium na Dlaskově statku Další akce Dolánky u Turnova
15. 6. 2019 Cesta do Indie Workshopy Jablonec nad Nisou
18. 6. 2019 – 21. 6. 2019 Mezinárodní konference Universeum Konference Brno
2. 7. 2019 – 27. 8. 2019 Otevřené prázdninové dílny Workshopy Blovice
8. 7. 2019 – 16. 8. 2019 Muzejní příměstské tábory 2019 Akce pro děti Havlíčkův Brod
9. 7. 2019 – 28. 8. 2019 Komentovaná prohlídka výstavy „Václav IV. Život ve stínu otce“ Komentované prohlídky Kutná Hora
12. 7. 2019 Motýlí noc Exkurze Česká Lípa
13. 7. 2019 – 3. 8. 2019 Prázdninové výtvarné dílny Workshopy Rychnov nad Kněžnou
13. 7. 2019 Skleněné odpoledne Workshopy Doksy
20. 7. 2019 Martin Adámek: Na kole přes Rumunsko do Bosny – druhá část Přednášky Rokytnice v Orlických horách
17. 8. 2019 Tvůrčí dílna ve spolupráci s Českým výborem pro UNICEF na téma „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ Workshopy Vamberk
24. 8. 2019 Netopýří noc Další akce Znojmo
30. 8. 2019 Noc pro netopýry Exkurze Česká Lípa
4. 9. 2019 – 7. 9. 2019 XXXIV. řezbářské sympozium Workshopy Doksy
7. 9. 2019 Komentované prohlídky Komentované prohlídky Kutná Hora
10. 9. 2019 Josef II. a francouzská revoluce Přednášky Vlašim
10. 9. 2019 Komentovaná prohlídka výstavy „Cesta do Indie“ Komentované prohlídky Jablonec nad Nisou
14. 9. 2019 Tvůrčí dílna Workshopy Rychnov nad Kněžnou
17. 9. 2019 Archeologické jednohubky aneb Poklady v archeologii Přednášky Blovice
19. 9. 2019 Hebrejská abeceda Přednášky Prostějov
20. 9. 2019 – 22. 9. 2019 Doprovodný program výstavy „Výstava hub“ Semináře Česká Lípa
21. 9. 2019 Cesta do Indie: Tvoření s vnoučaty Workshopy Jablonec nad Nisou
23. 9. 2019 – 2. 12. 2019 Příborská muzejní škola pro seniory IX Přednášky Příbor
27. 9. 2019 – 28. 9. 2019 XIX. ročník svatováclavského setkání / Výtvarné umění Jesenicka a Jeseníků 20. století Konference Jeseník
28. 9. 2019 Vyrob si svého draka! Workshopy Rokytnice v Orlických horách
2. 10. 2019 – 3. 10. 2019 17. konference Genius loci českého jihozápadu / Zrození kovu – Příběh bronzu a železa Konference Blovice
2. 10. 2019 Den zvířat v České Lípě – Migrace živočichů Přednášky Česká Lípa
6. 10. 2019 Světový festival ptactva Exkurze Česká Lípa
8. 10. 2019 Listopad 1939 a události v pohraničí Přednášky Vlašim
11. 10. 2019 Management farnosti Semináře Příbram
12. 10. 2019 Tvůrčí dílna Workshopy Rychnov nad Kněžnou
15. 10. 2019 – 16. 10. 2019 1. kongres českých polonistických studií Konference Praha 1
28. 10. 2019 Komentované prohlídky Komentované prohlídky Kutná Hora
28. 10. 2019 Komentované prohlídky Komentované prohlídky Kutná Hora
2. 11. 2019 Dušičky v Sýpce Workshopy Rokytnice v Orlických horách
12. 11. 2019 Vlašim a „zlatá šedesátá“ Přednášky Vlašim
14. 11. 2019 Současná umělecká tvorba na Jesenicku Přednášky Jeseník
30. 11. 2019 Vítání adventu v Sýpce Workshopy Rokytnice v Orlických horách
3. 12. 2019 – 19. 12. 2019 Vánoce za starých časů Akce pro školy Příbor
7. 12. 2019 Advent na Hrádku Akce pro školy Kutná Hora
7. 12. 2019 Advent na Hrádku Akce pro školy Kutná Hora
13. 12. 2019 Vzpomínky na starý Příbor – Zimní čas Přednášky Příbor
27. 12. 2019 Vánoční dílničky Workshopy Jablonec nad Nisou
nahoru

Jak připojit akce Vašeho muzea/galerie do Kalendária?

Kalendárium akcí poskytuje řádným členům AMG možnost zveřejnit akce svého muzea či galerie na webových stránkách AMG. Nevíte jak na to? Stačí vyplnit formulář a poslat jej na naši e-mailovou adresu.

Formulář akcí Kontaktujte nás