ČR / Jihomoravský kraj / Hodonín / Strážnice / Národní ústav lidové kultury /

Národní ústav lidové kultury – Skanzen Strážnice – Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

Pobočka instituce: Národní ústav lidové kultury

Bzenecká 1510, Strážnice, 696 62
E-mail: skanzen@nulk.cz
Poslední aktualizace: 2022
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně: Ministerstvo kultury ČR
Zřizovatel název:
Expozice: 65 objektů lidového stavitelství jihovýchodní Moravy na ploše 10,5 ha. Areál Moravských Kopanic, Luhačovského Zálesí, Horňácka, vinohradnických staveb, vodních technických staveb, luční hospodářství. V jednotlivých objektech jsou umístěny expozice tradičního bydlení, zemědělství, vinařství a řemesel.
Obory: Dokumentace vědy, techniky a práce – obecně, osobnosti, Lidové umění, Mlynářství, Muzeum v přírodě, skanzen, lidová architektura, Potravinářství, zemědělství, pěstitelství, chovatelství, Řemeslná výroba, cechy, družstva
Otevřeno: sezónně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
V.–VI., IX.–X.Út–Pá9–16
V.–VI., IX.–X.So–Ne9–17
VII.–VIII.Út–Ne9–17
Vstupné základní: 160 Kč
Vstupné snížené: 80 Kč
Vstupné speciální: permanentní vstupenka na kalendářní rok pro 1 osobu (10 vstupů): 700 Kč; děti do 6 let (u hromadných návštěv včetně programů pro školy): 40 Kč
Vstupné volné: děti do 15 let v doprovodu dospělé osoby (max. 3 děti) držitelé průkazů, TP, ZTP, ZTP/P, FOD, AMG, Rady galerií ČR, ICOM, ICOMOS, Zväzu múzeí na Slovensku, Rady galerií Slovenska, držitelé průkazu Český svaz muzeí v přírodě, Muzejní společnost Uherské Hradiště, držitelé karty TOP cíle Jižní Moravy, držitelé průkazu Ministerstva kultury (zaměstnanec MK nebo PO + 3 osoby), novináři předem ohlášení v sekretariátu ředitele
Poplatky: cizojazyčný výklad od 20 osob – příplatek 350 Kč za skupinu
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce: Angličtina, němčina – pouze na objednávku, lze zapůjčit tištěného průvodce
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina
Poslední návštěva: 60 min. před uzavřením
Doba prohlídky: 90 min.
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ano
WC: ano
Služby: Programy pro školy i veřejnost, prohlídka pro nevidomé a slabozraké.
Umístění: Areál skanzenu se nachází na okraji města, ve směru na Bzenec, v sousedství protéká Baťův kanál.
Budova: Vstupní budova je umístěna do objektu pivovaru ze 17. století, na níž navazuje 10,5 ha přírodního areálu.
Památkově chráněná budova:
Rok založení: 1981
Charakter muzea: Muzeum v přírodě
Specializace: Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy
Specifická sbírka: Stálá expozice – Hliněné stavitelství
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 1984
Poslední změny z roku: 2014
Katalog k expozici? ano
Pořádá muzeum výstavy? ne
Tip pro návštěvníky: Od velikonoc po vánoce tématické akce konané ve významných obdobích roku.
Zajímavost: Experimentální centrum hliněného stavitelství, stavba objektů hliněnými technologiemi.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 1.2.2022 13:23

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.