ČR / Ústecký kraj / Chomutov / Chomutov /

Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název:
Expozice: V Železničním depozitáři NTM si návštěvníci mohou prohlédnout téměř 100 kolejových vozidel několika rozchodů a nejrůznějších typů – od parní lokomotivy vyrobené v roce 1870 až po vozidla nových trakcí o celé století novějších. K vidění jsou lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny, ale i vozidla teprve nedávno vyřazená z provozu u Českých drah.
Obory: Doprava, letectvo, Restaurování, konzervování a preparování, Strojírenství, Železářství, hutnictví, Železnice
Otevřeno: sezónně
Zavřeno:
Měsíce Dny Hodiny
IV.–X.Čt–Ne, Svátky9–17
Vstupné základní: 110 Kč
Vstupné snížené: 70 Kč
Vstupné speciální: Rodinné – 270 Kč; Školní skupiny – 50 Kč / žák (dva členové pedagogického doprovodu zdrama)
Vstupné volné: Děti do 6 let, dětské domovy, SOS dětské vesničky, držitelé průkazek: ZTP/P a jejich průvodce, Vědecká rada NTM, Výstavní rada NTM, Rada pro sbírkotvornou činnost NTM, Redakční rada NTM, držitelé průkazu AMG, ICOM, ICOMOS, zaměstnanci Národního památkového ústavu, členové Spolku přátel NTM, držitelé čestného poukazu na volnou vstupenku.
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ne
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: čeština, angličtina, němčina
Poslední návštěva:
Doba prohlídky:
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ano
WC: ano
Služby:
Umístění: Železniční depozitář Národního technického muzea se nachází v sousedství areálu depa Českých drah v Chomutově. Přístup do oploceného areálu je možný pouze po značené trase z Černovické ulice z prostoru parkoviště nákupního centra Globus (směr Karlovy Vary).
Budova: Bývalý areál depa Českých drah v Chomutově.
Památkově chráněná budova: Ne
Rok založení:
Charakter muzea: Technické
Specializace: Hnací vozidla parní, motorové a elektrické trakce, drezíny, osobní a nákladní vozy.
Specifická sbírka: Sbírka salónních vozů, sbírka elektrických lokomotiv 1,5 kV, největší sbírka parních lokomotiv v ČR, sbírka drezín.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku:
Poslední změny z roku:
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ne
Tip pro návštěvníky: Nejrychlejší československá parní lokomotiva 498.106, lokomotiva 322.302 "Donnersberg" z roku 1870, první parní lokomotiva vyrobená v ČSR po II. světové válce 534.0301.
Zajímavost: Parní tramvaj Gartenau ze Salcburku, sněžná fréza Henschel und Sohn, tryskový odmetač sněhu s motorem MIG 15.
Periodika: Reburber
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 29.1.2020 13:41

Na Adresář muzeí a galerií České republiky – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG), ve smyslu autorského zákona. Údaje o jednotlivých institucích v Adresáři jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování a zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů v Adresáři odpovídají samy muzea a galerie. Údaje jsou pravidelně aktualizovány na základě zaslaných podkladů od jednotlivých institucí.