16. 12. 2022

Seminář: Jak poutavě oživovat historii

14. až 16. června 2023, Pardubice

Komise muzejních historiků AMG, ve spolupráci s Ústavem pro interpretaci místního dědictví ČR, Památníkem Zámeček Pardubice a dalšími partnery uspořádala ve dnech 14. - 16. června 2023 odborný seminář Jak poutavě oživovat historii.

Akce volně navázala na domažlický seminář Tvorba a hodnocení výstav a expozic. Přednášky a workshopy byly věnované procesu tvorby výstav a expozic (stanovení účelu, cílů) a living history. Záměrem semináře bylo prodiskutovat uvedené téma mezi tvůrci výstav a expozic, z řad muzejníků i externích spolupracovníků, cíleno bylo především na výměnu praktických zkušeností.

Zpráva o průběhu a výsledcích semináře byla publikována ve Věstníku AMG. Stručná informace s obrazovou reportáží ze semináře byla uveřejněna na facebookových stránkách komise.

Seminář se uskutečnil ve spolupráci s Asociací muzeí a galerií České republiky, z. s., a s finanční podporou Ministerstva kultury.

Program Dokument PDF (285 kB)

25. až 26. září 2024, Plzeň

12. až 14. června 2024, Ostrava