14. 11. 2023

Konference: Známe své návštěvníky?

12. až 14. června 2024, Ostrava

Historická komise AMG  a Ostravské muzeum pořádají ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem, Ústavem pro interpretaci místního dědictví ČR a MUSEem+ ve dnech 12. až 14. června 2024 konferenci s názvem Známe své návštěvníky? Tvorba a hodnocení výstav III.

Konference volně navazuje na semináře pořádané v předchozích letech v Domažlicích (2022) a Pardubicích (2023).

Cílem konference je pojednat a prodiskutovat tu část procesu tvorby výstav a expozic, která zahrnuje výzkum návštěvníků a práci se získanými informacemi. Důraz bude také kladen na výměnu praktických zkušeností.

Konference se bude zabývat těmito otázkami:

K čemu je dobré dělat a používat návštěvnické průzkumy a znát své cílové skupiny?

Jaké jsou různé používané typy průzkumů a jaká jsou jejich úskalí?

Jaké máme příklady praktického využití návštěvnických průzkumů a práce s definovanými cílovými skupinami?

Jak pracovat s očekáváními a potřebami jednotlivých cílových skupin?

Termín pro podání abstraktů: do 15. března 2024.

Konference je chystána ve spolupráci s Asociací muzeí a galerií České republiky, z. s., a s finanční podporou Ministerstva kultury a Statutárního města Ostrava.

Save the Date Dokument PDF (188 kB)

Call for Papers Dokument PDF (235 kB)

25. až 26. září 2024, Plzeň

12. až 14. června 2024, Ostrava