30. 3. 2023

Workshop: Jak vystavovat environmentální témata v paměťových institucích?

19. dubna 2023, Praha

Centrum pro prezentaci kulturního dědictví Národního muzea ve spolupráci s Komisí muzejních historiků AMG uspořádalo jednodenní workshop, který představil možnosti vystavování témat ekologie, udržitelnosti a klimatické krize v muzeích a jejich začlenění do výstavní činnosti paměťových institucí.

Workshop se uskutečnil 19. dubna 2023 v Historické budově Národního muzea.

V rámci programu vystoupila Soňa Jonášová z Institutu cirkulární ekonomiky (Cirkulární ekonomika), Ondřej Hudeček z Městské knihovny v Praze (Udržitelnost v knihovnách), Ondřej Táborský z Národního muzea (Vystavování globálních výzev - zahraniční praxe) a Barbora Hoduláková a František Tymr z oddělení vzdělávání a kulturních aktivit Národního muzea (Výstava ZeMě v Národním muzeu).

Součástí programu byla i komentovaná prohlídka výstavy ZeMě a následná diskuze s autory výstavy.

25. až 26. září 2024, Plzeň

12. až 14. června 2024, Ostrava