Muzeum a změna VI / The Museum and Change VI = TISKOVÁ ZPRÁVA

24.–25. října 2023

Strategie, trendy, vize a nové pohledy

24.–25. října 2023 / Nová budova Národního muzea / Praha

Časový plán a program konference

!!! REGISTRACE ÚČASTNÍKŮ NA KONFERENCI BYLA UKONČENA !!!

Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s Národním muzeem a Český komitétem Modrého štítu pořádá mezinárodní konferenci s názvem Muzeum a změna VI / The Museum and Change VI. V pořadí již šestý ročník akce tentokrát s podtitulem Strategie, trendy, vize a nové pohledy proběhne ve dnech 24.–25. října 2023 v prostorách Nové budovy Národního muzea.

Konference se koná pod záštitou České komise pro UNESCO a s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky.

Setkání pracovníků muzeí a galerií, pedagogů, studentů, zástupců dalších paměťových a kulturních institucí i jejich zřizovatelů naváže na předešlé ročníky, které se konaly v letech 2002, 2005, 2009, 2013 a 2016. Cílem je sdílet zkušenosti, vzájemně se inspirovat, představit nové strategie, trendy, pohledy a vize, umožnit srovnání rozličných názorů na fungování muzejní komunity a poskytnout prostor k potřebné diskuzi.

Konference, které se zúčastní přes 200 účastníků, je rozdělena do 5 tematických bloků: Strategie, vize a nové pohledy, Nástroje a předpoklady k rozvoji, Nové trendy prezentace a interpretace, Z pohledu vědy a výzkumu a Ochrana kulturního a přírodního dědictví.

V rámci tohoto mezinárodního setkání, jež se stane také hlavním tématem Věstníku AMG č. 6/2023, vystoupí 35 přednášejícíchČeské republiky, Slovenska, Ukrajiny, Německa, Rakouska, Řecka a Kamerunu

Slavnostní zahájení konference proběhne 24. října 2023 v 10.00 hodin ve Velkém kongresovém sále Nové budovy Národního muzea.

Partnery akce jsou AV MEDIA SYSTEMS, a. s., Promotion and Education, s. r. o., a ERCO Lighting GmbH.

Veškeré informace a materiály jsou průběžně zveřejňovány na https://www.cz-museums.cz

Kontakt pro tiskové zpravodajství:
Anna Komárková, BBus (Hons), výkonná ředitelka AMG
Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., Jindřišská 901/5, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 224 210 037, mobil: +420 736 438 611, e-mail: amg@cz-museums.cz

17. května až 15. června 2024

Muzea pro vzdělávání a výzkum

Školení je zdarma a probíhá v Praze a v Brně

Vyjádření podpory slovenským kulturním institucím

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!