Národní zahájení Festivalu muzejních nocí 2019


Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.
Asociace krajů České republiky
Karlovarský kraj

Statutární město Karlovy Vary
a Muzeum Karlovy Vary, p. o. Karlovarského kraje

za finanční podpory Ministerstva kultury

pátek 17. května 2019 od 16.00 hodin v Muzeu Karlovy Vary, p. o. Karlovarského kraje 

při příležitosti Mezinárodního dne muzeí

Národní zahájení jubilejního XV. ročníku Festivalu muzejních nocí 2019Národní zahájení Festivalu muzejních nocí 2019  (124 kB)
Festival muzejních nocí 2019  (409 kB)
Plakát Festivalu muzejních nocí 2019  (4 229 kB) 

 

Možnosti ubytování jsou k nalezení na https://www.karlovyvary.cz/cs/ubytovani-karlovy-vary.
 

Muzeum Karlovy Vary, p. o. Karlovarského kraje:

16.00  Slavnostní zahájení jubilejního XV. ročníku Festivalu muzejních nocí 2019 (vstup pouze pro zvané hosty)
(moderátorem akce – Radim Jehlík, Český rozhlas Karlovy Vary)

  • Přivítání hostů zástupci AMG, ČV ICOM, z. s., Ministerstva kultury, Asociace krajů ČR, Karlovarského kraje a Statutárního města Karlovy Vary
  • Kulturní program
  • Představení významných hostů a partnerů akce
  • Prezentace vítězných projektů XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2018


Akce se koná pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje Mgr. Jany Mračkové Vildumetzové a primátorky Statutárního města Karlovy Vary Ing. AndrejI Pfeffer Ferklové, MBA.

Festival muzejních nocí 2019 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., s finanční podporou Ministerstva kultury.
Záštitu jubilejnímu XV. ročníku festivalu poskytla Asociace krajů České republiky.


Po ukončení programu Národního zahájení jubilejního XV. ročníku Festivalu muzejní nocí 2019 bude následovat Karlovarská muzejní noc.

Program Karlovarské muzejní noci

Pátek 17. května 2019 od 18.00 do 24.00 hodin (dle programu jednotlivých institucí)

Muzeum Karlovy Vary, p. o. Karlovarského kraje / 19.30–24.00 (vstup zdarma)

Při netradiční komentované prohlídce nové stálé expozice muzea se setkáte s osobnostmi, které se s Vámi podělí o zajímavosti z historie Karlových Varů i z karlovarského regionu. Těšit se můžete například na středověkého lovce, dámu z kolonády, architekta zlaté éry Karlových Varů a přijde snad i Jakub Maria Alfred Daublebsky ze Sternecku. V rámci Muzejní výzvy budou připraveny speciální úkoly pro děti i dospělé, ti nejúspěšnější si odnesou originální odměny. Komu se podaří nalézt všechny vystavené exponáty důmyslně schované v koláži? Během Muzejní noci bude možné zhlédnout aktuální výstavu „Poohří za časů lovců a sběračů" a uskuteční se také projekce filmu Jak se dělá muzeum. Vše doplní od 19.30 do 21.00 hodin hudební improvizace pana Jindřicha Tolara a spol.
 

Galerie umění Karlovy Vary / 19.00–24.00 (vstup zdarma)

Během Muzejní noci bude možné od 19.00 do 20.30 hodin navštívit výtvarné dílny pro děti na výrobu svítidel/luceren s Pavlou Vargovou a barevných butonků/odznaků s Lenkou Tóthovou. Následovat bude od 21.00 hodin speciální noční komentovaná prohlídka s Janem Samcem, ředitelem galerie. Závěrem večera proběhne od 22.30 hodin hudební setkání s Ladislavem Gerendášem, jeho písněmi i nevšedním humorem. Během Muzejní noci bude možné zhlédnout aktuální výstavu „Otakar Slavík: Ohlédnutí", stálou expozici „100 let / 100 děl / 100 umělců / 100 osudů", světelné objekty karlovarských výtvarníků a uskuteční se také výtvarná videoprojekce s hudebním podkresem PiKap Quartetu.
 

Galerie SUPERMARKET wc / 18.00–24.00 (vstup zdarma)

Viděli jste již výstavu potmě? Tvořili, vyráběli nebo hledali jste něco bez použití světla či zraku? V rámci světa nevidomých na Vás v galerii čekají výstava, zajímavé dílny, ale také kouzla.
 

Návštěvnické centrum Becherovka / 18.00–22.00 (vstupné 60 Kč)

Nenechte si ujít nové interaktivní expozice Návštěvnického centra Becherovka. Prohlídky budou probíhat v každou celou hodinu, vždy za účasti max. 35 osob. Vstupenky je možné si vyzvednout od 30. dubna 2019 na pokladně muzea. Akce bude zakončena řízenou degustací s překvapením.
 

Císařské lázně Karlovy Vary / 19.00–24.00 (vstup zdarma)

V rámci Muzejní noci bude zpřístupněn interiér budovy lázní netradičně v nočních hodinách. Od 19.30 hodin se v Zanderově sále uskuteční koncert Karlovarského symfonického orchestru, který zahraje Čtvero ročních období Antonia Vivaldiho.
 

Městská galerie Karlovy Vary / 10.00–24.00 (vstup zdarma)

Prostory galerie budou zpřístupněny pro návštěvníky zdarma již od 10.00 hodin.
 

Plakát Karlovarské muzejní noci (1 309 kB)
 

Změna programu vyhrazena.
 

Pořadatelé a partneři akce: Asociace muzeí a galerií ČR, z. s., Asociace krajů ČR, Ministerstvo kultury, Karlovarský kraj, Statutární město Karlovy Vary, Muzeum Karlovy Vary, p. o. Karlovarského kraje. Festival muzejních nocí 2019 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., s podporou Ministerstva kultury.

 

 

nahoru