Muzejní noc

 

Brněnská muzejní noc - 24. května 2008 

Pražská muzejní noc - 14. června 2008

Prežská muzejní noc

 

Festival muzejních nocí podpořilo
Ministerstvo kultury ČR.

 

V roce 2004 přišlo Národní muzeum s projektem první Pražské muzejní noci. Akce tohoto typu jsou již řadu let obvyklé ve velkých evropských městech – jde vlastně o velice jednoduchý princip, kdy muzea a galerie v daném městě zůstanou otevřeny do pozdních nočních hodin a nabídnou svým nočním návštěvníkům něco, co není v jejich denním programu běžné. Volným vstupem počínaje a speciálními akcemi konče. První Pražská muzejní noc se setkala s nebývalým ohlasem návštěvníků.

V roce 2005 se již k Praze připojila i další města napříč celou republikou – konečný počet byl 73 měst a přibližně 100 muzeí a galerií, které se do Festivalu muzejních nocí 2005 zapojily a svými akcemi přilákaly více než 180 tisíc návštěvníků!

Úspěch Festivalu muzejních nocí se zopakoval i v ročníku druhém a třetím, kdy se k festivalu každoročně připojuje více měst a institucí. V roce 2008 vyhlašuje Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Národním muzeem již čtvrtý ročník Festivalu muzejních nocí 2008, který proběhne ve dnech 16. května – 14. června 2008.
celý článek

nahoru