7.7.2009

26. května 2009

Pořadatel: Muzeum Českého ráje v Turnově

Datum konání: úterý 26. května 2009

Letošní muzejní noc se letos nesla v duchu českých korunovačních klenotů (v termínu od 26. května do 18. června 2009 byly v muzeu vystaveny kopie českých korunovačních klenotů a na muzejní noc připadla vernisáž této ojedinělé výstavy)

Program muzejní noci:
17.00 Vernisáž výstavy Kopie korunovačních klenotů, na vernisáž této unikátní výstavy vystoupil soubor Literácy Jitčín pod vedením Michaela Pospíšila se skladbami Majáles pro Otce vlasti císaře Karla IV.

17.30 Beseda s tvůrci kopií korunovačních klenotů, Jiřím Beldou, Jaroslavem Prášilem, ak. mal. Václavem Žatečkou a Petrem Šťastným.
Všichni návštěvníci jsou také srdečně zváni Výtvarné dílny vytváření korunovačních klenotů budou pokračovat pro veřejnost i během odpoledne a podvečera.

19.30 Večerní koncert souboru "LITERÁCY JITČÍN" založeného na konci roku 2007, je zaměřený především na "starou" muziku a snaží se najít původní obsah skladeb pomocí původních hudebních nástrojů.
Večerní vystoupení bylo zaměřené na staročeské rotáte.

Počet návštěvníků: 160

22. května 2009