Asociace muzeí a galerií ČR - Gloria Musaealis
21.8.2020

Předávání Cen Gloria musaealis za rok 2019

6. října 2020 od 14 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze

Ministerstvo kultury, Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., a Český výbor ICOM, z. s.

Do tohoto ročníku přihlásilo 60 muzeí a galerií celkem 87 projektů.

Nejpočetnější kategorií se stala Muzejní výstava roku 2019(40 projektů), následovaná kategoriemiMuzejní publikace roku 2019(30 projektů) a Muzejní počin roku 2019 (17 projektů). Podrobné informace o všech soutěžních projektech, vč. doprovodné dokumentace jsou k dispozici na webových stránkách gloriamusaealis.cz.

Předávání Cen Gloria musaealis za rok 2019 proběhne v úterý 6. října 2020 od 14.00 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

Akce se koná pod záštitou radní hl. m. Prahy pro oblast kultury, památkové péče, výstavnictví a cestovního ruchu Hany Třeštíkové.

Partnery slavnostního vyhlášení jsou Obecní dům, a. s., Národní muzeum, Hlavní město Praha, Český rozhlas, AV Media, a. s., a Three Brothers Production.
Hlavním mediálním partnerem ceremoniálu je Česká televize.
Mediálními partnery akce jsou Český rozhlas Dvojka a internetový portál a časopis PROPAMÁTKY.

Ve spolupráci s agenturou CzechTourism byly připraveny soupisy oceněných projektů, které jsou k dispozici na webu soutěže a také na portálu kudyznudy.cz.

Více informací na http://www.gloriamusaealis.cz

Nominace
(128 kB)

Tisková zpráva (122 kB)

Plakát  (1 MB)

6. října 2020 od 14 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze

Možnost podat přihlášku do XIX. ročníku soutěže

6. října 2020 od 14.00 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze

Přehled přihlášených projektů a aktuální informace k předávání Cen Gloria musaealis za rok 2019

Jak se přihlásit do soutěže Gloria musaealis?

Chtěli byste přihlásit projekt Vašeho muzea/galerie do Národní soutěže muzeí Gloria musaealis a nevíte si rady? Navštivte naše webové stránky nebo nás kontaktujte.

Jak se přihlásit Kontaktujte nás