Seminář: Historie v muzeu

25. až 26. září 2024, Plzeň

Historická komise AMG ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni pořádá ve dnech 25. až 26. září 2024 dvoudenní odborný seminář s názvem Historie v muzeu.

Cílem semináře je diskuze nad širokou problematikou organizace a obsahů práce muzejních historiků, se zvláštním zaměřením na reflexi aktuálních zkušeností, možností a přístupů v oblasti vědy, výzkumu a prezentace.

Tomuto tématu se Historická komise AMG věnuje dlouhodobě, ve svých konferenčních i tištěných výstupech. V posledních letech se pozornost komise zaměřovala spíše na dílčí oblasti tohoto širšího tématu (např. prezentace dějin v malých muzeích), aktuální snahou je popsat obecné rámce a s pomocí svých členů i dalších kolegů pojmenovat a prodiskutovat současná důležitá témata, otázky a problémy.

Bližší informace k semináři budou uveřejněny v červnu 2024.

Seminář je chystán ve spolupráci s Asociací muzeí a galerií České republiky, z. s., a s finanční podporou Ministerstva kultury.

25. až 26. září 2024, Plzeň

12. až 14. června 2024, Ostrava