Asociace muzeí a galerií v České republice

Asociace muzeí a galerií ČR
24.4.2019

Vyhlášení vítězů XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2018

16. května 2019 od 14 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze


16. května 2019 od 14 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze

Pozvánka na slavnostní ceremoniál (291 kB)

Prosíme Vás o potvrzení Vaší účasti na e-mail: amg@cz-museums.cz, nejpozději do 13. května 2019!
 

Do XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis se přihlásilo 58 muzeí a galerií z celé České republiky celkem 93 projektů. Nejsilnější kategorií se stala Muzejní publikace roku 2018 se 43 soutěžními projekty, následovaná 39 projekty v kategorii Muzejní výstava roku 2018, do soutěžní kategorie Muzejní počin roku 2018 se přihlásilo 11 projektů.

Přihlášky všech soutěžních projektů, vč. doprovodné dokumentace jsou k dispozici na webových stránkách soutěže na adrese http://www.gloriamusaealis.cz.

Akce se koná pod záštitou radní pro oblast kultury, památkové péče, výstavnictví a cestovní ruch hlavního města Prahy Hany Třeštíkové.
Partnery slavnostního vyhlášení jsou: Obecní dům, a. s., Národní muzeum, Hlavní město Praha, Český rozhlas, AV Media, a. s., a Three Brothers Production.
Hlavním mediálním partnerem ceremoniálu je: Česká televize. Mediálními partnery akce jsou: Český rozhlas Dvojka a internetový portál a časopis PROPAMÁTKY

Na scéně slavnostního ceremoniálu bude tentokrát připomenuto 30. výročí sametové revoluce. To se stalo také podkladem pro zpracování grafického layoutu XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis.
 Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., v této souvislosti pro rok 2019 rovněž vyhlásila na http://www.muzea20stoleti.cz v rámci cyklu Muzea a 20. století mediální kampaň na téma „Muzea a rok 1989: 30 let od sametové revoluce“.

Ve spolupráci s agenturou CzechTourism byly připraveny soupisy všech oceněných projektů v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis za období 2002–2017, které jsou k dispozici na webových stránkách http://www.gloriamusaealis.cz a také na portálu Kudyznudy.cz, kde byla spuštěna prezentace soutěže v sekci Kultura – Muzea a galerie. Speciální logo upozorňuje návštěvníky na instituce, které v uplynulých ročnících získaly ocenění, u každého muzea se pak objevuje soupis všech cen za dobu trvání soutěže.
 

Tiskové zprávy:
Tisková zpráva (126 kB)
Nominace XVII. ročníku (137 kB)
Novinky XVII. ročníku (134 kB)
IV. ročník Muzeum roku (128 kB)

 

Více informací na http://www.gloriamusaealis.cz; http://www.muzeumroku.cz
 

Kontakt pro tiskové zpravodajství:
Sekretariát Národní soutěže muzeí Gloria musaealis
Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., Jindřišská 901/5, 110 00  Praha 1
Anna Komárková, BBus (Hons), výkonná ředitelka AMG
Mgr. Monika Benčová, tajemnice Národní soutěže muzeí Gloria musaealis
tel.: +420 224 210 037–9, +420 736 438 611
e-mail: amg@cz-museums.cz; gloria@cz-museums.cz
http://www.cz-museums.cz

 

 

Zpět

NOVINKY A AKTUALITY

nahoru

Jak se přihlásit do AMG?

Chtěli byste se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky? Potřebujete získat informace o formě členství, práv a povinností člena AMG, výši členských příspěvků a dalších užitečných informacích, navštivte naše webové stránky nebo nás kontaktujte.

Více o přihlášení Kontaktujte nás