9.7.2014

Nabídka putovní výstavy Egypt, dar Nilu

Městské muzeum a galerie Břeclav nabízí putovní výstavu Egypt, dar Nilu. Podrobné informace včetně fotografií naleznete na webových stránkách zde.

Cílem výstavy je přiblížit široké veřejnosti umění starověkého Egypta formou prezentace replik (busty slavných faraónů, poklad z Tutanchamonovy hrobky a dalších spolu s uměním amarnského období). Sbírka je tvořená z více jak 350 objektů, které patří sběratelovi Jánovi Hertlíkovi, jež svojí činnost prezentuje již 7 roků po muzeích na Slovensku a České republice.

Výstava se instaluje zpravidla chronologicky, od nejstarších dějin až po současnost. Pro děti a školní družiny se k výstavě připravují poutavé tvořivé dílny jako i zajímavá dvd projekce dokumentárních filmů.

Výstava je již obsazena v termínech na rok 2016Muzeum Vyškovska (ČR) 21.1. – 3.4. 2016, Městské muzeum a galerie Břeclav (ČR) 19.4. – 31.8. 2016
K dispozici od září 2016.

Výstavu nabízí autor Ján Hertlík (hertlik.j@gmail.com nebo tel. +421 917 847 042).

Fotogalerie výstavy v expozicích ČR:

Galerie Šumperska (1 MB)
Kroměříž (2 MB)