19.4.2012

Nabídka putovní výstavy Hrad a klášter Oybin včera a dnes - fotografické imprese

Fotografie: Robert Scholz, Zhořelec / Holger Stein, Drážďany
Projekt: Dipl.-Hist. Elke Manke, hrad a klášter Oybin
Realizace výstavy: AM Design Rolf E. Hartmann a Elke Neumann, Altlandsberg u Berlína Početí rámů a rozměry: 25 tabulí velikosti 70x90 cm

Nevšední výstava historických a současných fotografií zachycujících atmosféru hradu a kláštera.
Romantická zřícenina hradu a kláštera Oybin je asi největší turistickou atrakcí Žitavských hor a jednou z nejvýznamnějších památek Horní Lužice.
Stojí na temeni mohutné pískovcové stolové hory (514 m), vystupující asi 120 m nad severním okrajem letoviska Kurort Oybin.
Výstava se uskutečnila v březnu-dubnu 2012 ve VMG v České Lípě a kurátorka výstavy dr. Elke Manke by chtěla výstavu ukázat i na dalších místech Čech.
Výstavní prostory muzea či galerie by měli být vzdáleny cca 100-150 km od města Oybin.

Bližší informace:
info@burgundkloster-oybin.de