25.1.2013

Nabídka výstavy originálních obrazů Anniky Tetzner

V Regionálním muzeu v Teplicích je v současné době k zapůjčení 20 originálních obrazů Anniky Tetzner (vl. jm. Sara Channa Eisenmann), české umělkyně v současné době žijící v Izraeli, která rané dětství prožila v terezínském ghettu.

Z celé rodiny přežila válku jen ona a její starší bratr. O své zkušenosti z dětství napsala několik knih, které doprovází vlastními ilustracemi. Její kniha Lullabies for Annika získala v roce 2009 cenu The Egir Family Foundation. Své obrazy vystavuje v mnoha zemích po celém světě. V roce 2011 jí v pražském Nakladatelství Portál vyšla kniha Červená stuha – Terezínské ghetto očima dítěte a v teplickém muzeu byla při příležitosti vydání této knihy uspořádána výstava jejích originálních obrazů pod názvem Annika přežila.

V případě zájmu o zápůjčku obrazů, prosím, kontaktujte Mgr. Evu Klášterkovou (tel. 417 537 869, klasterkova@muzeum-teplice.cz).

Ukázka instalace JPG (172 kB)

Ukázka tvorby JPG (130 kB)