31.7.2019

Muzeum Blanenska hledá kolegu na pozici „dokumentátor/ka, konzervátor/ka"

Termín přihlášek je do 9. srpna 2019

Podmínky (23 kB)

Náplň práce:

-      dokumentaci sbírkových předmětů, zajišťování agendy související s elektronizací a digitalizací sbírkového fondu, rozvoj prezentace muzea na portálu e-sbirky
-      komunikace s odborem muzeí Ministerstva kultury, práce s Centrální evidencí sbírek
-      zajišťování preventivní péče o sbírkové předměty, historické knižní fondy a mobiliáře a provádění náročných průzkumů sbírek, knižních fondů a mobiliáře
-      provádění základních konzervátorských a restaurátorských zásahů sbírkových předmětů, především archeologických nálezů (železné, bronzové a keramické artefakty) a dalších sbírkových předmětů
-      dokumentaci terénních výzkumů a průzkumů, například archeologických, etnografických, přírodovědeckých a stavebně historických
-      příprava muzejních výstav, programů a publikací
-      zajišťování tuzemských i zahraničních výpůjček a zápůjček sbírkových předmětů včetně dokumentování jejího stavu a zpracování výpůjčních smluv

Předpoklady:
-      VŠ magisterské vzdělání v oborech: technologie konzervování a restaurování, muzeologie, případně příbuzných
-      prokazatelná znalost agendy zákona 122/2000 Sb. o ochraně sbírek muzejní povahy,
-      praktické znalosti a zkušenosti s konzervováním archeologických nálezů, zejména kovů jsou nutné
-      praxe v muzeu vítaná
-      znalost fotografování výhodou
-      anglický jazyk úrovně B1

Nabízíme:
-      platová třída 10, tarifní plat v rozmezí 19.110 Kč až 28.750 Kč dle délky praxe + osobní ohodnocení po skončení zkušební doby + odměny; 5 týdnů dovolené, benefit – stravenky
-      práci v mladém kolektivu a rozvíjející se instituci
-      kreativní práci, samostatnou i v týmu
-      flexibilní pracovní dobu
-      nově budované zázemí konzervátorské dílny

Nástup:
-      1. září 2019, v případě oboustranného zájmu lze sjednat dohodou

Přihlášku s CV a motivačním dopisem zasílejte na e-mail: reditelka@muzeum-blanenska.cz do 9. srpna 2019, do předmětu zprávy uvádějte Přihláška VŘ konzervátor. Jako součást přihlášky dodejte také souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely výběrového řízení.