15.2.2021

Národní muzeum vyhlašuje výběrové řízení na pozici „produkční ve Výstavním oddělení"

Termín přihlášek je do 28. února 2021

Místo výkonu práce:

Výstavní oddělení – Nová budova, Vinohradská 1, Praha 1 (kancelář) a ostatní objekty Národního muzea (v době přípravy výstav)

Nástup: duben 2021

Požadavky pro výkon práce:
- vysokoškolské vzdělání,
- samostatnost, flexibilita a iniciativní přístup k práci,
- komunikační schopnosti, vysoká míra sebeovládání a odolnost vůči stresu,
- organizační schopnost, systematičnost a preciznost,
- minimálně 1 rok praxe na produkční pozici (i z jiného oboru) a technická zdatnost,
- podmínkou je pokročilá znalost MS Office (Word, Excel, PowerPoint), velmi pokročilá znalost MS Excel,
- znalost anglického jazyka na komunikační úrovni,
- trestní bezúhonnost.

Upřesňující informace:
Pracovní náplň:

- samostatně nebo v týmu vytváření a podílení se na tvorbě a kompletní organizaci muzejních výstavních projektů dle kompetencí výstavního oddělení. Významnou součást náplně práce tvoří administrativní podpora projektů (zápisy z porad, vyplňování protokolů, tvorba objednávek a především příprava zadávací dokumentace k veřejným zakázkám), v menší míře pak manuální činnosti, které mohou výjimečně zahrnovat aranžování, výrobu popisek a ostatního výstavního materiálu,
- podílení se na zajištění údržby výstav a expozic ve všech objektech Národního muzea, dále dle pokynů přímého nadřízeného péče také o výstavy a expozice, které vznikly ve spolupráci Národního muzea a jiného subjektu.
- vykonávání další administrativní práce související s činností oddělení,
- vedení jednotlivých projektů ve spolupráci s autorským týmem,
- provádění informační a konzultační činnosti a odborné pomoci v jednotlivých oborech kulturně-výchovné činnosti a veřejných služeb kultury.

Nabízíme:
- pracovní úvazek 1,0,
- pracovní poměr na dobu určitou s možností změny na dobu neurčitou po prvním roce,
- možnost podílet se na tvorbě výstavních projektů u nás i v zahraničí (náplní práce však není tvorba odborného obsahu výstav),
- stabilitu příspěvkové organizace a zázemí významné kulturní instituce se sídlem v centru Prahy,
- zajímavou a různorodou administrativně - organizační práci,
- 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, 3 dny indispozičního volna (sickdays), volné vstupy nejen do muzejních objektů, ale i objektů příspěvkových organizací v rámci resortu Ministerstva kultury ČR.

Odměňování:
V platové třídě 11 podle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a podle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě.

Termín pro podání přihlášky:
28. 2. 2021

Způsob zpracování přihlášky:
Strukturovaný životopis (ve formátu PDF)
Krátký motivační dopis (ve formátu PDF, maximální rozsah 1 normostrana)
Národní muzeum, Václavské náměstí 1700/68, 110 00 Praha 1 – Nové Město

Přihlášky zasílejte na e-mail: personalni@nm.cz, zprávu označte v předmětu „Produkční". Přihlášky, které nebudou splňovat uvedené náležitosti, nebudou zařazeny do výběrového řízení.

Kontaktní osoba: Anna Eliášová, Výstavní oddělení, anna.eliasova@nm.cz

Místo bude obsazeno výběrem z uchazečů. Zaměstnavatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného z přihlášených uchazečů a výběrové řízení zrušit.

Odesláním životopisu udělujete Národnímu muzeu souhlas ve smyslu zákona č. 110/2019 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů (Nařízení EU č. 2016/679), ke shromažďování, zpracovávání a uchovávání Vašich osobních údajů pro účely výběrového řízení na toto či jiné vhodné pracovní místo, a to maximálně v délce jednoho roku. Svůj souhlas můžete písemnou formou kdykoli odvolat.