22.2.2021

Národní galerie v Praze hledá kolegu na pozici „restaurátor sochařských děl"

Termín přihlášek je do 15. března

Národní galerie v Prazr hledá vhodného kandidáta na pozici restaurátora se specializací na sochařská díla z kamene, sádry, keramiky a kovu.

Popis pracovní pozice:
·        restaurování sochařských děl
·        specializace kámen, sádra, keramika, kov
·        pravidelná údržba uměleckých děl v rámci preventivní konzervace
·        posuzování stavu uměleckých děl vč. podmínek při vystavení a transportu
·        vypracovávání protokolů o stavu uměleckých děl
·        realizace kurýrních cest
·        příprava děl pro výpůjčky
·        koordinace restaurátorské péče o umělecká díla

Požadujeme:
·        magisterské vzdělání v oboru restaurování uměleckých děl sochařských, specializaci na restaurování děl z kamene, sádry, keramiky a kovu (polychromie na sochařských dílech výhodou)
·        znalost sochařských historických technik příslušných materiálů
·        znalost aktuálních technologických postupů a materiálů
·        znalost preventivní konzervace
·        znalost recentní odborné literatury, orientace v současných restaurátorských metodách
·        znalost metod využívaných v rámci restaurátorského průzkumu – schopnost interpretovat laboratorní průzkumy a obrazové záznamy opticko-fyzikálních metod
·        praktickou schopnost realizace opticko-fyzikálních průzkumových metod
·        schopnost vytvářet digitální restaurátorské dokumentace
·        samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, systematičnost, komunikativnost, schopnost teamové spolupráce
·        otevřenost k získávání nových znalostí a zkušeností
·        znalost práce s grafickými programy (Adobe Photoshop, Adobe InDesign atp.)
·        čistý trestní rejstřík
·        znalost anglického jazyka

Nabízíme:
·        zajímavou práci v prestižní kulturní instituci
·        inspirativní pracovní prostředí
·        benefity: 5 týdnů dovolené, 6 dnů sick days, stravenky, MultiSport, jazykové kurzy, volný vstup do expozic a dalších kulturních institucí
·        zkrácený pracovní úvazek na 0,50 jako zástup za mateřskou/rodičovskou dovolenou
·        platová třída 12
·        nástup možný od 15. března 2021 nebo dle dohody
·        místo výkonu práce: Dukelských Hrdinů 47, Praha 7 – Holešovice

V případě zájmu pošlete svůj motivační dopis a životopis do 15. března 2021 na hr@ngprague.cz.

Účastník výběrového řízení souhlasí, aby jeho osobní data poskytnutá zadavateli byla interně použita pro účely výběrového řízení na výše uvedenou pozici, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů.