21.6.2022

Muzeum Vysočiny Třebíč vyhlašuje výběrové řízení na pozici „etnograf – kurátor etnografických sbírek"

Termín přihlášek je do 15. července 2022

Etnograf – kurátor etnografických sbírek se zaměřením na plnění úkolů Koncepce účinnější péče o tradiční lidovou kulturu v Kraji Vysočina.

Místo výkonu práce: Muzeum Vysočiny Třebíč, Třebíč
Platová třída: 10. dle Katalogu prací ve veřejných službách a správě
Pracovní poměr: na dobu určitou, zástup za mateřskou/rodičovskou dovolenou
Nástup: možný ihned nebo dle domluvy

Požadavky:
▪ VŠ vzdělání v oboru etnologie nebo příbuzném oboru (možnost i pro studenty posledních ročníků příslušného oboru)
▪ orientace v daném oboru a oborech příbuzných (muzeologie, historie, archeologie, sociologie)
▪ znalost muzejní legislativy
▪ znalost práce s muzejním databázovým systémem (DEMUS výhodou)
▪ znalost sbírkotvorné činnosti, praxe s prací v muzeu výhodou
▪ schopnost samostatné odborné práce
▪ kreativní přístup k práci
▪ kultura vystupování a schopnost jednání s lidmi
▪ asertivita, operativnost a časová flexibilita
▪ znalost NJ nebo AJ slovem i písmem
▪ trestní bezúhonnost
▪ řidičský průkaz sk. B, aktivní řízení podmínkou

Náplň práce:
▪ odborná etnografická činnost v rámci Regionálního pracoviště pro tradiční lidovou kulturu v Kraji Vysočina
▪ dokumentace jevů TLK a koordinace jejího provádění na území kraje
▪ práce se sbírkou muzejní povahy, kurátor etnografických sbírek Muzea Vysočiny Třebíč
▪ předkládání projektů a požadavků směřujících k zajištění péče o TLK na území kraje do grantových programů Ministerstva kultury ČR, Evropské unie, Kraje Vysočina ad.
▪ tvorba výstav, realizace přednášek, workshopů a odborná publikační činnost
▪ organizace folklorních akcí, řemeslnických jarmarků, přehlídek ad.

Nabízíme:
▪ plný pracovní úvazek
▪ 5 týdnů dovolené
▪ stravenkový paušál
▪ zázemí významné muzejní instituce regionu, modernizované expozice a depozitáře
▪ zvýhodněné vstupy do muzeí, galerií, hradů, zámků

V případě zájmu zašlete přihlášku do výběrového řízení s motivačním dopisem a aktuálním životopisem elektronicky do 15. července 2022 na e-mailovou adresu: z.mrnova@muzeumtr.cz. Kontaktní osoba: Bc. Zdeňka Mrňová, tel.: +420 568 408 891.

Vybraní uchazeči budou vyzváni k ústnímu pohovoru. Při osobním jednání dále požadujeme doložení platného výpisu z rejstříku trestů a doložení dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání.

Zaměstnavatel si vyhrazuje právo výběrové řízení zrušit.