12. 9. 2011

Akce Národního změdělského muzea pro veřejnost

Přednášky

Kde: přednáškový sál ve zvýšeném přízemí – č. 14 – začátky v 18:00 hod. Vstup volný.
14. září Etiopie – země křižovatek (studentská výprava). Bc. Jan Kříž – vedoucí výpravy
21. září Válečná zóna Kašmír: krásy jara. Ing. Mgr. Jiří Ponert, CSc. DrSc. - cestovatel a fotograf

Doprovodné programy k výstavnímu projektu „CO PAMATUJE STROM A LIDÉ ZAPOMNĚLI?“

Přednášky:
Pořadatel:  Ústav pro zemědělské a ekonomické informace
Kde: Národní zemědělské muzeum Praha - Kostelní, 44 Praha 7 (přednáškový sál ve zvýšeném přízemí – č. 14)
Kdy: každý čtvrtek od 17:00
Vstup volný.

15. 9. 2011 „Lidé a tropická džungle Západní Papui“
Průřez tropickou džunglí od nížinných  po vysokohorské polohy. Proměny pralesů Západní Papui a život domorodců v nich.  Civilizační vlivy na domorodce a s tím spojené změny ve využívání zdrojů, které poskytuje tropická krajina.
Přednášející: Ing. Přemysl Voborník

22. 9. 2011 „Lesnické parky v ČR“
Co je „Lesnický park“ – území pro přírodu i pro lidi. Smysl a význam zřizování lesnických parků v ČR. „Lesnický park Křivoklátsko“ – první lesnický park v ČR. Lesnický park a ochrana přírody. Lesní hospodářství v lesnickém parku. K přírodě šetrné aktivity, které je možno provozovat na území lesnického parku. Mezinárodní síť modelových lesů.
Přednáší: Ing. Karel Vančura ml.

29. 9. 2011 „Boreální lesy země tisíce jezer“
Průřez finským lesním hospodářstvím a dřevařským průmyslem. Kultura, tradice a vztah lidí k zdejší přírodě. Využití přírodních materiálů, lesních plodů a dalších lesních produktů v běžném životě finského obyvatelstva.
Přednáší: Ing. Stanislava Šmídová

Dřevěný a Selský víkend v NZM Praha:
17. – 18. září 2011 (vždy od 10 do 17 hod.)
V rácmi akce čeká návštěvníky prezentace řemesel, umělecká vystoupení, naučný film nebo degustace  prodej regionálních specialit.

Tisková zpráva  Dokument Word (297 kB)

13. září 2012, Tachov

22. září 2012, Stará Huť