14.8.2012

Kulturní akce v Muzeu středního Pootaví Strakonice

Loučení s létem na strakonickém hradě
První zářijovou sobotu (1.9.2012) se strakonický hrad rozloučí s létem netradiční akcí, kterou připravila Skupina historického šermu Markýz ze Strakonic. Šermíři přichystali odpoledne a večer plný zábavy. Na programu budou šermířská a divadelní vystoupení, ukázky palných zbraní, pečení chleba v černé kuchyni a mnoho dalšího.

Z programu:
6:00 - 20:00 hodin
Pečení chleba v černé kuchyni, ukázka palných zbraní, orientální tanečnice, mučírna (ukázka práva útrpného), atrakce a soutěže pro děti, žonglérský workshop
20:00 hodin
Jasanový háječek – šermířsko divadelní vystoupení
21:30 hodin
Ohňová show

Loučení s létem se uskuteční v rámci akce Léto pod Rumpálem.
Vstupné 50,- /30,- Kč.

Pozvánka  Dokument jpg (164 kB)

Prácheňský soubor písní a tanců
6.9. od 17 hod., na pozvání senátora Miroslava Krejči
Valdštejnská zahrada – Sala terrena
Vystoupení je součástí Kulturního léta v Senátu Parlamentu ČR

Muži na správném místě
8.9. v 10:00 hod
Kapitulní síň
Křest knihy Dušana Vávry o životních osudech občanů Strakonicka v zahraniční armádě na bojištích II. světové války – ZÁPAD, za účasti válečných veteránů.
Odpolední letecký den, spojený s ukázkami táborů vojenské historie, výstroje a výzbroje, se koná na letišti ve Strakonicích.

Rybí trh ve Finsterau
9. 9.
Tradiční úprava českých ryb a pečení českého chleba v rámci Rybího trhu v bavorském Freilichtmuseu ve Finsterau. Více informací na http://www.freilichtmuseum.de.

Běh naděje
20. 9.
areál hradu a okolí
Charitativní akce na podporu výzkumu léčby rakoviny.
Akci pořádá 25. protiletadlová raketová brigáda Strakonice ve spolupráci s Muzeem středního Pootaví, za finanční podpory města.

Středověký vodní mlýn Hoslovice: Domácnost paní mlynářky
22. - 23. 9. od 10 do 16 hod.
Dvoudenní akce představí návštěvníkům život na mlýně a činnosti s tím spojené jako je např. pečení chleba, předení, tkaní, pletení, drátkování, paličkování, výroba domácích pomazánek… Program doplní muzika a hry pro děti.
Akce se uskuteční v rámci projektu „Společná prezentace starého mlynářství na Šumavě a v Bavorském lese“ podpořeného z prostředků programu Cíl 3 Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2007–2013.

13. září 2012, Tachov

22. září 2012, Stará Huť