20.8.2012

Pořady pro veřejnost ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě

15. 9.
Dny evropského kulturního dědictví – v hlavní budově se budou konat komentované prohlídky výstavy Středověké umění na Českolipsku a výstavka k 700. výročí vysvěcení farního kostela sv. Petra a Pavla. Bližší informace viz plakát a skládačka, vydaná CTT Lipý.

PAMÁTNÍK K. H. MÁCHY S EXPOZICÍ RYBÁŘSTVÍ A RYBNÍKÁŘSTVÍ ČESKOLIPSKA:
5. 9. - 8. 9.
XXVII.  řezbářské sympozium

VÍSECKÁ RYCHTA EXPOZICE LIDOVÉHO BYDLENÍ, UMĚNÍ A ARCHITEKTURY:
15. 9.
X. ročník Kravařské paličkyády

VLASTIVĚDNÝ SPOLEK ČESKOLIPSKA – KLUB PŘÁTEL MUZEA:
9. 9. -  výlet vlakem - Den otevřených památek v Žitavě
Odjezd z České Lípy směr Jedlová v 6. 36 hodin z hlavního nádraží. Program -  návštěva reprezentační výtvarné výstavy v Městském kulturním muzeu v Žitavě: „Tváře a postavy“ - návštěva vybraných památek: klášterní kostel sv. Petra a Pavla, hřbitov u Křížového kostela, historické žitavské gymnázium, řeznické lavice pod náměstím, radnice. Návrat do České Lípy ze Žitavy vlakem s odjezdem 15. 44 hodin. Doporučujeme cestovat na jízdenku Libnet + pro 2-5 osob.

15. 9.  – sobota, výlet vlakem  - „Návrat do České Kamenice“
Odjezd z České Lípy v 7. 39 hodin rychlíkem přes Benešov nad Ploučnicí. Návštěva gotického kostela sv. Jakuba – Mariánské poutní kaple a výstup na Bratrské oltáře, nově upravené památné místo nad městem.
Návrat z České Kamenice vlakem přes Benešov nad Ploučnicí v 15.10 hodin.
26. 9. – středa, klubovna muzea v 16. 30 hodin. Vernisáž výstavy Svědectví, fotografie neznámého německého vojáka z východní fronty za druhé světové války.

28. 9. – pátek, zájezd autobusem - Mělnicko II
Odjezd z České Lípy od muzea  7.00 hodin. Trasa: Medonosy, původní hrob dr. Františka Staška – Brozánky, rodiště hrdiny Národního odboje Františka Kožnara – Hořín, zámek, vycházka zámeckým parkem kolem Vltavy a Labe, 1,5 km a návštěva technické památky zdymadla z roku 1905 – Kralupy nad Vltavou, městské muzeum a hřbitov s hrobem Jaroslava Seiferta – Velvary, pamětní deska Berty Mülsteinové- Nelahozeves, památník Antonína Dvořáka. Návrat do České Lípy do 18. hodin. Cena zájezdu – bude uveřejněna na začátku září, přihlášky na vrátnici muzea od 3. září.

EDUARD HELD MUZEUM V ZÁKUPECH:
1. 9.
3. SEVEROČESKÉ SETKÁNÍ VOZIDEL FRAMO A BARKAS vyrobených do roku 1962 na nádvoří Státního zámku v Zákupech. Setkání proběhne ve spolupráci se Státním zámkem Zákupy a sklárnou AJETO v Lindavě

7. – 9. 9.
ZÁKUPSKÉ SLAVNOSTI – doprovodný program k Zákupským slavnostem

10. - 29. 9.
program pro děti „POSTAV SI SVÉHO  DRAKA“ spojená se soutěží o nejhezčího draka v kategorii mladší a starší žáci. Od 10. do 28. září si budou moci děti vlastnoručně vyrobit svého draka v Eduard Held muzeu. 29.9. odpoledne proběhne pod Kamenickým vrchem „ZÁKUPSKÁ DRAKYÁDA o nejhezčího a nejlépe létajícího draka s doprovodným programem.

13. září 2012, Tachov

22. září 2012, Stará Huť