4.9.2023

Z činnosti pracovní skupiny Plasty 2019 - 2020

Monografie „Kapitoly z konzervace a restaurování plastů II“
Monografie prezentuje současnou problematiku syntetických materiálů ve sbírkách kulturních instituci, jejich fyzický stav a vybrané metody konzervace a záchrany těchto materiálů. Kolektivní monografie shrnuje činnost a aktivity pracovní skupiny Plasty při Komisi konzervátorů-restaurátorů Asociace muzei a galerii ČR v letech 2019 a 2020. Shrnuje přednesené příspěvky na dvou konferencích s mezinárodní častí pořádaných na VŠCHT Praha ve spolupráci s Odborem ochrany knihovních fondů v NK ČR, MCK při TM v Brně s názvem „Péče o moderní materiály v muzeích, galeriích, knihovnách a archivech“. Konference byly opět zaměřeny na péči o moderní materiály v kulturních institucích České republiky. Pracovníci řady institucí prezentovali svou činnost ve výzkumu, péči a zásazích na sbírkových předmětech z plastů a představeny byly aktuální informace v této oblasti a následně proběhla diskuze o akutních potřebách či tématech. V publiku bylo více jak 60 účastníků z České republiky, ale i ze Slovenska. Konference se konaly ve dne 3. 9. 2018 a 6.9.2019.

Z důvodu pandemické situace se v roce 2020 další konference nekonala, proto jsme se zaměřili na shrnutí poznatků z akcí a vydání publikace/monografie. Vydání se posunulo na rok 2021.

Více informací naleznete na stránkách TMB zde.