Asociace muzeí a galerií v České republice

Asociace muzeí a galerií ČR
21.8.2020

Předávání Cen Gloria musaealis za rok 2019

6. října 2020 od 14 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze

 

Ministerstvo kultury, Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., a Český výbor ICOM, z. s.

Do tohoto ročníku přihlásilo 60 muzeí a galerií celkem 87 projektů.

Nejpočetnější kategorií se stala Muzejní výstava roku 2019 (40 projektů), následovaná kategoriemi Muzejní publikace roku 2019 (30 projektů) a Muzejní počin roku 2019 (17 projektů). Podrobné informace o všech soutěžních projektech, vč. doprovodné dokumentace jsou k dispozici na webových stránkách gloriamusaealis.cz.

Předávání Cen Gloria musaealis za rok 2019 proběhne v úterý 6. října 2020 od 14.00 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.


Akce se koná pod záštitou radní hl. m. Prahy pro oblast kultury, památkové péče, výstavnictví a cestovního ruchu Hany Třeštíkové.

Partnery slavnostního vyhlášení jsou Obecní dům, a. s., Národní muzeum, Hlavní město Praha, Český rozhlas, AV Media, a. s., a Three Brothers Production.
Hlavním mediálním partnerem ceremoniálu je Česká televize.
Mediálními partnery akce jsou Český rozhlas Dvojka a internetový portál a časopis PROPAMÁTKY.

Ve spolupráci s agenturou CzechTourism byly připraveny soupisy oceněných projektů, které jsou k dispozici na webu soutěže a také na portálu kudyznudy.cz.
 

Více informací na http://www.gloriamusaealis.cz


Nominace
(128 kB)

Tisková zpráva (122 kB)

Plakát  (1 MB)

 

Zpět

nahoru

Jak se přihlásit do AMG?

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Více o přihlášení Kontaktujte nás