3.1.2020

AMG a Národní muzeum uzavřely memorandum o vzájemné spolupráci

Memorandum o vzájemné spolupráci mezi AMG a Národním muzeem

PDF (638 kB)

Dne 20. listopadu 2019 bylo mezi AMG a Národním muzeem podepsáno memorandum o vzájemné spolupráci. Partneři jím deklarují svůj zájem o pokračování a prohloubení dosavadní spolupráce v oboru muzejnictví, kterou vnímají jako prospěšnou a obohacující. Kooperace bude probíhat v několika oblastech, a to ve výměně zkušeností a poznatků, vzájemné komunikaci k tématům společného zájmu, zejména v rámci koncepční činnosti, přípravy nových legislativních norem a strategických dokumentů, v oblasti péče o sbírky muzejní povahy, digitalizace kulturního dědictví a muzejní edukace. Obě strany budou nadále vzájemně propagovat a popularizovat činnosti týkající se např. Národní soutěže muzeí Gloria musaealis, Festivalu muzejních nocí, Pražské muzejní noci, návštěvnické soutěže Muzeum roku, projektu do-muzea.cz, kampaně Muzea a 20. století, Serveru muzeí a galerií ČR či portálu eMuzeum.cz. AMG a NM se též domluvily na součinnosti při přípravě a realizaci tematicky zaměřených školení, odborných seminářů a konferencí či dalších vzdělávacích aktivit.

Online dotazník pro muzea a galerie

Vše dostupné na jednom místě

Ve dnech 12. října až 3. listopadu 2020 se zakazují návštěvy a prohlídky muzeí a galerií

Aktuální informace pro muzea a galerie