Asociace muzeí a galerií v České republice

Asociace muzeí a galerií ČR
4.3.2022

#MuzeaProUkrajinu

https://www.cz-museums.cz/UserFiles/image/2022/AMG/UK_obrazek.png 

 

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

v reakci na aktuální situaci jsme se rozhodli vytvořit v rámci Kalendária akcí na webových stránkách AMG novou záložku Muzea pro Ukrajinu.

Muzea a galerie v České republice zde mohou prezentovat akce pro veřejnost, které směřují jak k humanitární pomoci (např. pořádání aktivit se zapojením muzejních institucí do veřejných sbírek a beneficí, nebo sloužící pro zprostředkování informací o aktuálních možnostech podpory ve Vašem regionu), tak i k nabídce muzejních programů vytvořených speciálně pro ukrajinské uprchlíky (např. pořádání aktivit pro rodiny s dětmi, seniory).

Kalendárium akcí budeme postupně plnit Vašimi aktivitami a připravovanými akcemi.

Přehled muzejních činností na webu AMG pod společným heslem Muzea pro Ukrajinu zprostředkujeme médiím a organizacím, které nabízející konkrétní podporu Ukrajině a jejím občanům.

Vyplněný formulář nebo vlastní podklady zašlete na: kalendarium@cz-museums.cz.

Na webu AMG byl vytvořen také rozcestník #SolidarityWithUkraineodkazy a aktuálními informacemi, kam je možné se obrátit s nabídkou pomoci, resp. k jakým veřejným sbírkám či humanitárním aktivitám se mohou muzea jako instituce, stejně jako muzejníci-jednotlivci připojit.

Těšíme se na spolupráci a děkujeme Vám, že pomáháte!

Více na www.cz-museums.cz

 

Zpět

nahoru

Jak se přihlásit do AMG?

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Více o přihlášení Kontaktujte nás