4.3.2022

#MuzeaProUkrajinu

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

v reakci na aktuální situaci jsme se rozhodli vytvořit v rámci Kalendária akcí na webových stránkách AMG novou záložku Muzea pro Ukrajinu.

Muzea a galerie v České republice zde mohou prezentovat akce pro veřejnost, které směřují jak k humanitární pomoci (např. pořádání aktivit se zapojením muzejních institucí do veřejných sbírek a beneficí, nebo sloužící pro zprostředkování informací o aktuálních možnostech podpory ve Vašem regionu), tak i k nabídce muzejních programů vytvořených speciálně pro ukrajinské uprchlíky (např. pořádání aktivit pro rodiny s dětmi, seniory).

Kalendárium akcí budeme postupně plnit Vašimi aktivitami a připravovanými akcemi.

Přehled muzejních činností na webu AMG pod společným heslem Muzea pro Ukrajinu zprostředkujeme médiím a organizacím, které nabízející konkrétní podporu Ukrajině a jejím občanům.

Vyplněný formulář nebo vlastní podklady zašlete na: kalendarium@cz-museums.cz.

Na webu AMG byl vytvořen také rozcestník #SolidarityWithUkraineodkazy a aktuálními informacemi, kam je možné se obrátit s nabídkou pomoci, resp. k jakým veřejným sbírkám či humanitárním aktivitám se mohou muzea jako instituce, stejně jako muzejníci-jednotlivci připojit.

Těšíme se na spolupráci a děkujeme Vám, že pomáháte!

Více na www.cz-museums.cz

Přijímáme přihlášky do nového ročníku kursů ŠMP! Začínáme od září 2022!

20. května až 11. června 2022

Nominace 20. ročníku Národní soutěže muzeí

Sedmá edice platí od 1. dubna 2022

20. ročník / Přehled přihlášených projektů

Možnost vyjádřit se k 5 návrhům ICOM

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!