16.5.2022

Sbírka na pomoc Ukrajině

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

u příležitosti letošníhoMezinárodního dne muzeí (18. 5. 2022), kdy muzejní instituce otevírají své stálé expozice a výstavy zdarma, vyhlásily Český výbor ICOM a Národní muzeum sbírku na Podporu záchrany a obnovy kulturních památek na Ukrajině.

Každé muzeum se do této akce může zapojit tím, že požádá své návštěvníky o zaplacení dobrovolného vstupného ve prospěch transparentního účtu č. 123-7121270287/0100.

O této možnosti lze informovat prostřednictvím plakátů s QR kódem v prostorách muzea, na webových stránkách či sociálních sítí. Všechny materiály naleznete ke stažení na odkazu: Sbírka – Den muzeí.

Na transparentním účtu jsou shromažďovány finanční prostředky na nákup obalového a konzervačního materiálu, ochranných prostředků a dalších potřebných věcí pro ukrajinská muzea na pomoc při jejich snaze o ochranu a záchranu sbírek ohrožených válečným konfliktem.

Pokud se této akce rozhodnete zúčastnit, ozvěte se na e-mail: dagmar.dryje@nm.cz.

V předvečer Mezinárodního dne muzeí se v Historické budově Národního muzea uskuteční slavnostní večer Hvězdy září pro Ukrajinu, který sbírku symbolicky otevře.

Dopis

Přihlášky přijímáme do 31. srpna 2022!

Přijímáme přihlášky do nového ročníku kursů ŠMP! Začínáme od září 2022!

20. května až 11. června 2022

Nominace 20. ročníku Národní soutěže muzeí

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!