15. 12. 2010

Důmuzeum: Historic House Museum v České republice

Kotěrovo centrum - FOIBOS BOHEMIA o.p.s. vydává sborník mapující varianty zřizování, rekonstrukce a prezentace domů – muzeí, které v ČR od začátku 90. let dodnes fungují a vznikají stále nové. Sedm příspěvků představí Jurkovičovu vilu v Brně, kterou rekonstruuje a otevírá Moravská galerie, Suchardovu vilu, kterou plánuje zpřístupnit veřejnosti Nadace Muzeum Stanislava Suchardy, Trmalovu vilu, která je otevřená již dvanáctým rokem, Atelier Zdenky Braunerové, který otevřelo Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, ale i zahraniční vzory a porovnání jejich fungování.

ZIKMUND-LENDER, Ladislav. (ed.) Důmuzeum: Historic House Museum v České republice. Praha, Foibos Bohemia a Interaktiv.cz, 2011,
ISBN 978-80-903904-9-2
Autoři: Ladislav Zikmund-Lender (editor), Martina Lehmannnová (MG), Daniela Karasová (UPM), Martin Krummholz (ÚDU AV ČR), Daniela Škarková (Nadace českého kubismu), Marcela Šášinková (Středočeské muzeum), Petra Křížová Matějková (Muzeum romské kultury)

Informace o prodeji  Dokument fomátu pdf (900 kB)