17.1.2023

Poklady Mariánské Týnice

Editor: Jiří Fák

Text: Pavel Beneš, Irena Bukačová, Jiří Fák, Pavel Kodera, Václav Podestát

Foto: Václav Podestát, fotoarchiv Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici

Vydalo Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o. za finančního přispění MK ČR v rámci programu "Podpora projektů zaměřených na poskytování standardizovaných veřejných služeb muzeí a galerií pro rok 2022".

Katalog přináší výběr exponátů, které jsou v expozicích v Mariánské Týnici vystaveny v současné době. Díky svému uspořádání do kapitol odpovídajících jednotlivým částem muzea, lze knihu použít i jako poučeného průvodce, praktického pomocníka, který návštěvníka na zajímavé předměty upozorní. V katalogu jsou předměty představeny fotografiemi a popisem, který podtrhává jejich místní nebo i nadregionální význam.

Vydání první, Mariánská Týnice 2022, 112 stran, ISBN: 978-80-87185-29-2