13.2.2019

Jihomoravské muzeum ve Znojmě vydalo novou publikaci nazvanou "Dědictví z oceli. Sbírka orientálních a asijských zbraní a zbroje ve znojemském muzeu"

Jihomoravské muzeum ve Znojmě uchovává a prezentuje rozsáhlou sbírku orientálních zbraní a zbroje Maxe Mayera z Ahrdorffu již od roku 1921, kdy ji od tohoto sběratele do svého fondu získalo. Sbírka obsahuje perské, japonské, africké, indické zbraně a zbroj, osmanské, kavkazské, indonéské zbraně a perské zbraně a několik vybraných kusů z arabských zemí a Číny. Dále se zde nachází i sbírka zbraní ze severní a subsaharské Afriky, především z Maroka a Súdánu. Většinu sbírkových předmětů kolekce orientálních zbraní muzeum zakoupilo od olomouckého preláta a sběratele Maxe Mayera z Ahrdorffu a Wallersteinu.

Tisková zpráva (64 kB)