14. 1. 2013

Muzeum Karlovy Vary zve na slavnostní křest knihy Goethe v západních Čechách

16. ledna 2013, Karlovy Vary

Muzeum Karlovy Vary vydává ke 180. výročí úmrtí Johanna Wolfganga Goetha publikaci Miloslava Wajse Goethe v západních Čechách. Slavnostní křest se odehraje 16. ledna v 16 hodin karlovarském muzeu na Nové louce.

Nejde o pouhou reedici titulu, který muzeum poprvé v češtině vydalo v roce 1992. „Jelikož byl originál knihy velmi poptávaným titulem, zvláště pak z řad německých návštěvníků, rozhodli jsme na sklonku roku tuto knihu vydat v novém kabátě. Nelze proto říci, že jde o reedici v pravém slova smyslu. Myslím, že se nám díky turistickým cílům souvisejících s Goethem podařilo dát knize zcela nový rozměr. A právě při toulkách po Goethových stopách si teprve uvědomíme, jakým renesančním člověkem Goethe na svou dobu byl,“ říká ředitelka muzea Lenka Zubačová.

Text goethologa Wajse zůstává v nezměněné podobě, publikace však nabyla nejen na rozsahu díky bohatému obrazovému materiálu, ale rovněž na dalším, „průvodcovském“ rozměru.

Pozvánka  PDF (83 kB)