16.2.2021

COVID – KULTURA III

Jednorázová podpora pro OSVČ

COVID – KULTURA III

MK ČR spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu vyhlásilo 3. výzvu dotačního programu COVID – KULTURA pro osoby samostatně výdělečně činné

O jednorázovou podporu ve výši 60.000 Kč mohou zažádat jednotlivci v uměleckých a umělecko-technických profesích, na které nejvíce dopadla opatření v souvislosti s bojem proti šíření nákazy covid-19 a tito lidé se ocitli bez hlavního zdroje příjmů.

Cílem COVID – KULTURA III je podpora uměleckých profesí, jimž bylo nařízeními přijatými Vládou ČR zabráněno ve výkonu jejich hlavní výdělečné činnosti. Zmíněnými vládními opatřeními jsou myšleny ty, jež omezují hromadné akce a činnost uměleckých profesí, a to zejména s ohledem na zákaz živých vystoupení s přítomností diváků, uzavřená divadla, galerie/muzea, kulturní centra a zákaz maloobchodního prodeje.

Žádosti o příspěvek je možné podávat od 15. února do  15. dubna 2021 prostřednictvím systému AIS MPO: kultura.mpo.cz

Více informací naleznete ZDE.

Výzva ve formátu PDF je stažení ZDE.

Metodickou podporu žadatelů ve smyslu obsahových parametrů a oprávněnosti poskytuje MKČR: osvc@mkcr.cz

Podpora uživatelů aplikace AIS MPO (po–pá, 9–17 hodin): +420 583 300 721, hotline-aismpokkp@asd-software.cz

Informační linka 1212 – obecné informace o podpůrných programech

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!