31.3.2023

Soutěž Muzeum roku v nové podobě – výzva k účasti

Od 25. května 2023 startuje soutěž na portálu Kudyznudy.cz

Soutěž Muzeum roku se zaměřuje na hodnocení návštěvníků a bude v nové podobě probíhat na portálu Kudyznudy.cz.

Vyhlašována je jako součást mediální kampaně Národní soutěže muzeí Gloria musaealis ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – agenturou CzechTourism.

První ročník soutěže v nové podobě bude zahájen v rámci předávání Cen Gloria musaealis za rok 2022, které se uskuteční 25. května 2023 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze

Muzejní instituce umístěná na prvním místě obdrží titul MUZEUM ROKU 2023.

Na Kudyznudy.cz bude následně zveřejněno pořadí TOP 10 muzeí s nejvyšším hodnocením, které zde získají přednostní propagaci (landing page MUZEA A GALERIE).

Více informací naleznete na https://www.gloriamusaealis.cz

Jak přihlásit muzejní instituci do soutěže MUZEUM ROKU?

Účastnit soutěže na portálu Kudyznudy.cz se mohou:

1) muzejní instituce, které jsou vlastníkem nebo správcem sbírky muzejní povahy zapsané v centrální evidenci sbírek dle zákona č. 122/2000 Sb. – viz Podmínky soutěže;

2) muzejní instituce, které mají záznam na portálu Kudyznudy.cz a splňují jeho publikační podmínky:

3) muzejní instituce, které ve svých prostorách umístí materiál propagující soutěž Muzeum roku (bude k dispozici v různých grafických formátech a velikostech na webu soutěže);

4) muzejní instituce, které se zavážou dodržovat Podmínky soutěže.

Při splnění všech uvedených podmínek (s výjimkou prokliku na landing page soutěže na svém webu a umístění materiálu propagujícím soutěž v prostorách muzea) se do soutěže MUZEUM ROKU 2023 závazně přihlašujte zasláním e-mailu na adresu: muzeumroku@cz-museums.cz:

1) v předmětu e-mailu uveďte: PŘIHLÁŠKA MUZEUM ROKU 2023;

2) do těla e-mailu uveďte: název instituceadresuwebové stránky muzea a odkaz na záznam instituce na portálu Kudyznudy.cz = pokud máte záznam i poboček muzea – pošlete také jejich odkaz.

Vzorově vyplněné profily najdete např. u: Muzea NáchodskaOblastní galerie v LiberciVlastivědného muzea a galerie v České LípěJihočeského muzea v Českých BudějovicíchVlastivědného muzea v Šumperku.

Dotazy
ke spolupráci, aktualizaci záznamů o instituci či problémy se zadáváním informací pište na: katalog@czechtourism.cz

Podmínky soutěže MUZEUM ROKU 2023

Logo a manuál Kudyznudy.cz

17. května až 15. června 2024

Muzea pro vzdělávání a výzkum

Školení je zdarma a probíhá v Praze a v Brně

Vyjádření podpory slovenským kulturním institucím

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!