Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
29.10.2018

Seminář na téma "Osvětlení v muzejních a galerijních expozicích a představení Metodiky pro výběr a aplikaci osvětlovací techniky v rámci muzeí a galerií"

15. listopadu 2018, Humpolec

Nová zóna pro umění 8smička ve spolupráci s Masarykovým ústavem vyšších studií ČVUT v Praze, Slezským zemským muzeem a Ministerstvem kultury pořádají seminář na téma "Osvětlení v muzejních a galerijních expozicích a představení Metodiky pro výběr a aplikaci osvětlovací techniky v rámci muzeí a galerií", který se uskuteční dne 15. listopadu 2018 v Humpolci.

Účastníci budou v rámci semináře seznámeni s vydáním metodiky pro výběr a aplikaci osvětlovací techniky v rámci muzeí a galerií. Chceme se přednostně věnovat vlivu světelného záření na sbírkové předměty tvořící součást přírodního a kulturního dědictví a typologii osvětlení muzejních a galerijních expozic. Cílem metodiky je nalézt optimální kompromis mezi požadavky na nejlepší dosažitelnou ochranu muzejních exponátů a respektováním pochopitelných a oprávněných požadavků návštěvníků muzeí a galerií.

On-line přihláška zde. Kapacita je omezená a termín pro odevzdání přihlášek je 9. 11. 2018.

Program (114 kB)

20. listopadu 2018, Národní muzeum – České muzeum hudby, Praha

22.–23. listopadu 2018, Dům U Kamenného zvonu

27. a 28. října 2018

Termín přihlášek je do 15. listopadu 2018

Call for paper

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás